پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

نظارت دامپزشکی بر تغدیه بهداشتی آبزیان
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان های بابلسر و فریدونکنار اظهار داشت: دامپزشکی علاوه بر نظارت بهداشتی بر استخرهای پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی، بر نحوه تغذیه بهداشتی این آبزیان نیز نظارت دقیق دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

وی در ادامه افزود : نظر به رشد سریع ماهیان پرورشی که بعنوان یکی از بخش های مهم تولید غذای انسانها محسوب می گردد، با توسعه و نظارت بهداشتی، استخرهای پرورش ماهیان سردآبی و گرمابی پرورشی را می توان جانشینی مناسب برای ماهیان دریائی به حساب آورد .

دستوریان گفت: ماهی سالم و بهداشتی در اثر مصرف غذای بهداشتی و رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور حاصل می گردد لذا نظارت دامپزشکی بر تغذیه سالم و بهداشتی از وظایف حاکمیتی دامپزشکی محسوب می شود.

وی با اشاره به وجود برخی تخلفات بهداشتی در پروسه تغذیه ماهیبیان کرد: برخی از افراد سودجو هستند که بخاطر منافع شخصی خود سلامت شهروندان و مصرف کنندگان را به خطر می اندازند.

دستوریان افزود : اخیراً با شناسایی فردی در شهرستان بابلسر که با مصرف روده مرغ بعنوان خوراک در واحدهای پرورش ماهیان گرمابی استفاده می کرد، دادگاه وی را به تحمل سه ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بابلسر به مصرف کنندگان اطمینان خاطر داد که دامپزشکی بر کلیه مراحل پرورش آبزیان در مزارع نظارت داشته و مصرف کنندگان در صورت خرید آبزیان از مراکز مجاز نگران هیچگونه مخاطرات بهداشتی نباشند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.