پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

پنجمین روز سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی/1
افتخاری: نگاه ضعیف دولت به فرهنگ در برنامه ششم توسعه/ آمادگی مجلس برای برگزاری نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب
نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به نگاه ضعیف دولت به فرهنگ در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه گفت: دولت در برنامه ششم توسعه قصد دارد فقط بر عملکرد تشکل‌های فرهنگی نظارت کند و بودجه فرهنگی کشور بسیار ضعیف است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

لاله افتخاری ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری فارس در سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، گفت: تمام این نمایشگاه و فعالیت جبهه فرهنگی انقلابی اسلامی ظرفیتی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به وجود آورده است.

نماینده تهران در مجلس درباره تفاوت این نمایشگاه با نمایشگاه‌های مشابه، گفت: در این نمایشگاه رسانه‌ها به صورت گزینش‌ شده حضور پیدا کردند و اقداماتی که آنها انجام می‌دهند در چارچوب اعتقادات مردمی است که دلبسته نظام و انقلاب هستند.

وی افزود: نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی مکانی است که جوانان مخلص و متعهد انقلابی در آن حضور دارند و الحمدالله به نحوی گسترش پیدا کرده که ظرفیت مکانی این نمایشگاه اجازه حضور به همه فعالان این عرصه را نمی‌دهد و باید از این فعالیت‌ها حمایت شود و فضای بیشتری برای این نمایشگاه اختصاص یابد زیرا محدودیت مکان باعث عدم حضور برخی از عناصر انقلاب شده است.

افتخاری در ادامه تصریح کرد: این گونه نمایشگاه‌ها باید در استان‌ها و شهرستان‌ها به صورت سیار نیز برپا شود تا مردم برای راه‌اندازی چنین نمایشگاه‌هایی چشم انتظار باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس، اظهار داشت: جبهه باطل هر چه توان دارد برای نشر عقاید باطل خود استفاده می‌کند از کیف بچه‌ها گرفته تا توزیع سی‌دی و … و ما هم باید در جبهه حق برای نشر اعتقادات اسلامی نیز از ابزار پیشرفته بهره بگیریم و همه تلاش خود را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون فرهنگی مجلس آمادگی برپایی چنین نمایشگاهی را برای نمایش عصاره فعالیت عناصر انقلابی در مجلس را دارد، گفت: اگر شخصی در جمهوری اسلامی ایران فیلمی می‌سازد که با استانداردهای غرب تناسب دارد این ضعف ساماندهی ما در امور فرهنگی است و ما باید برنامه‌ریزی کنیم و به هنرمندان اولویت‌ها و چارچوب‌هایی که در آن زمینه نیاز به تولیدات هنری داریم را معرفی کنیم و اگر این گونه شود قطعاً اکثر هنرمندان جمهوری اسلامی به سوی ساخت آثار ارزشی می‌روند.

افتخاری با بیان اینکه ما همیشه شاهدیم بودجه‌های فرهنگی بسیار ضعیف است، گفت: بخشی عظیمی از نفوذ اقتصادی در گرو فرهنگ است و لازمه مقابله با آن نگاه ویژه به مباحث فرهنگی و هنری است.

نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه دولت در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه که به مجلس ارائه کرده است چه مقدار به مقوله فرهنگ توجه کرده است،‌ گفت: آنچه که دولت برای برنامه ششم آورده است فقط احکام مورد نیاز این برنامه است و این یک پدیده جدید و یک نوآوری است که باعث پس‌رفت می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی درباره ابهاماتی که در این احکام وجود داشت سؤال کردیم گفتند در پشت این احکام هزار صفحه برنامه است حالا این هزار صفحه برنامه چه چیزی است و ما باید دقیقاً به چه چیزی رأی دهیم را نمی‌دانیم.

افتخاری در ادامه صریح کرد: این در حالی است که دولت قبل از این لایحه، لایحه‌ای را برای احکام آورده بود و می‌توانست احکام برنامه ششم توسعه را نیز در همان لایحه بیاورد ضمن اینکه لایحه برنامه ششم توسعه نیز بسیار دیر به مجلس آمد

نماینده مردم تهران در مجلس در خصوص توجه به فرهنگ در برنامه ششم توسعه گفت: در این لایحه بحث زنان، جامعه، فرهنگ، قرآن، دفاع مقدس، ایثار و شهادت یا صفر است و یا بسیار کم است. به عنوان مثال در بحث فرهنگ فقط آمده است باید تشکل‌های فرهنگی مردم‌ نهاد رصد شود.

وی در خصوص رصد تشکل‌های مردم نهاد گفت: ما دیدیم که اطلاعات بسیاری از زنان سرپرست خانواده اخیراً روی سایت‌های دشمن رفت در حالی که این اطلاعات کاملاً محرمانه بود و حتی به ما هم تحویل داده نمی‌شد. حالا رصد و تحلیل فعالیت‌های تشکل‌های مردم نهاد را می‌خواهیم به چه کسی تحویل بدهیم؟

افتخاری افزود: در این اواخر بسیار دیدیم که تعدادی از تشکل‌های مردم نهاد با حمایت بعضی از دستگاه‌های دولتی نشست‌هایی را برگزار کردند که برخلاف آیات صریح قرآن، خلاف عفت، مصلحت و قانون اساسی بود.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه هیچ صحبتی از بیمه زنان سرپرست خانواده نشده است و پس از آنکه دولتی‌ها در کمیسیون فرهنگی درباره این پیش‌نویس توضیح دادند ما ابهاماتمان به یقین تبدیل شد و تصمیم گرفتیم که این پیش‌نویس را رد کنیم و رد هم کردیم.

به گزارش فارس، سومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال انقلاب اسلامی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ۲۲ بهمن ماه در بوستان گفت‌وگو آغاز شد و تا ۲۷ بهمن ماه ادامه دارد.

نمایشگاه شامل چهار بخش مهم رسانه‌های برخط، پویانمایی، نشر دیجیتال و کودک و نوجوان است؛ علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ از نمایشگاه بازدید کنند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.