پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۳ هفته پیاپی با ۱۳ گل/استقلال ۴ بازی ۳ امتیاز،پرسپولیس بعد از ۵۰ هفته سوم شد!
برای سومین هفته پیاپی رقابت‌های لیگ برتر طی یک هفته با ۱۳ گل به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر باشگاه‌های ایران شب گذشته به پایان رسید.

بر همین اساس و با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی رقابت‌های لیگ برتر، خبرگزاری فارس قصد دارد طی هفته‌های باقی مانده نکات آماری هر هفته را استخراج کرده که این موضوع می‌تواند به جذابیت رقابت‌ها نیز اهمیت دو چندانی ببخشد.

– اولین نکته‌ از هفته بیستم رقابت‌ها این است که برای سومین هفته پیاپی رقابت‌های لیگ برتر طی یک هفته با ۱۳ گل و میانگین گل ۱،۶۲ گل برای هر بازی به پایان رسید.

– پرسپولیس برای اولین بار در پایان یک هفته از رقابت‌ها (پایان روزها قبل از پایان هفته در این جدول محسوب نمی‌شود) به رده سوم جدول رده‌بندی رسید. سرخ‌پوشان در لیگ چهاردهم نیز هیچگاه رتبه بالاتر از پنجمی را تجربه نکرده بود و پس از هفته سی‌ام فصل سیزدهم رقابت‌های لیگ برتر که با عنوان نایب قهرمانی برای این تیم به پایان رسید، پس از ۵۰ هفته دوباره پرسپولیس به جمع ۳ تیم برتر بازگشت! پرسپولیس همچنین امسال دو هفته نیز در رده شانزدهم جدول قرار داشت.

– در پایان هفته بیستم استقلال همچنان با ۱۳ هفته صدرنشینی رکورددار است و پس از استقلال، هم نام خوزستانی با ۴ هفته صدرنشینی در رده دوم قرار دارد و جالب اینکه تیم ناکام سپاهان با ۳ هفته صدرنشینی بین هفته‌های سوم تا پنجم در رده سوم قرار دارد و تیم دیگری هنوز صدرنشینی را تجربه نکرده است.

– استقلال پس از ۳ هفته پیاپی صدرنشینی را از دست داد و استقلال خوزستان پس از ۳ هفته پیاپی حضور در رده دوم جدول، دوباره صدرنشین شد.

– ذوب‌آهن پس از ۱۰ هفته پیاپی حضور در رده سوم جدول، این رده را به پرسپولیس واگذار کرد و خود به رده چهارم سقوط کرد.

– استقلال از ۴ بازی اخیر خود ۳ امتیاز کسب کرده است و پرسپولیس، رقیب سنتی این تیم از ۴ بازی اخیر خود ۸ امتیاز به دست آورده است.

– از بین ۷ تیم پایانی جدول، هیچ تیمی در این هفته برنده نشد.

– از بین ۹ تیم ابتدایی جدول نیز فقط استقلال با شکست میدان را ترک کرد و سایر تیم‌ها شکست نخوردند.

– استقلال پس از ۱۷ هفته شکست‌ناپذیری سرانجام در هفته بیستم رقابت‌‌ها شکست خورد و جالب اینکه پرسپولیس با ۱۴ هفته شکست‌ناپذیری می‌تواند این رکورد استقلال را بشکند.

– استقلال اهواز پس از ۶ هفته شکست، ۳ هفته اخیر را با تساوی رقابت‌هایش را به پایان برده و جالب اینکه در این هفته‌ها ترمز استقلال و ذوب‌آهن را نیز کشیده است. این تیم فقط یک پیروزی در رقابت‌های امسال به دست آورده که این برد در هفته دوم به ثبت رسیده است.

– روند پیروزی‌های فولاد و سیاه‌جامگان پس از ۳ پیروزی پیاپی در هفته بیستم قطع شد.

– سپاهان نیز همچنان روی نوار ناکامی گام بر می‌دارد. این تیم از ۸ بازی اخیر خود ۵ امتیاز فقط کسب کرده و از ۱۵ بازی اخیر خود تنها یک بازی را برده است.

– تیم انتهای جدولی راه‌آهن برای سومین هفته پیاپی شکست ناپذیر باقی ماند.

– ملوان هم که از ۱۴ بازی اخیر خود فقط یک پیروزی را در کارنامه دارد، برای نهمین هفته پیاپی از کسب هر ۳ امتیاز ممکن دیدارهایش ناکام ماند.

– صبای قم تیم علی دایی نیز از ۶ بازی اخیر خود فقط در یک بازی پیروز شده و در ۴ دیدار اخیر خود نتوانسته است به این مهم دست پیدا کند و در ۳ بازی شکست خورده و در دیدار هفته بیستم خود به تساوی رسیده است.

– ذوب‌آهن نیز برای چهارمین هفته پیاپی به تساوی رسید و سایپا در اصفهان پس از ۲ شکست، سرانجام به پیروزی رسید.

– فرناندو خسوس، دروازه‌بان استقلال خوزستان با ۱۲ بار کلین‌شیت در بین دروازه‌بان‌های لیگ برتر رکورددار است.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.