پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

زنی که ۳۰۹ نفر را کشت ، ‌‌ ‌‌زیبای مخوف ! + تصاویر
به تازگی چند عکس ‌‌از یکی از اسطوره‌های ارتش شوروی در جنگ جهانی دوم رنگی شده است؛ "لیودمیلا ‌‌پاولچنکو" که در تاریخ جنگ جهانی دوم از او با القابی چون بانوی مرگ و ‌‌زیبای مخوف یاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

“لیودمیلا پاولچنکو” یکی از ۵ تک ‌‌تیرانداز تایخ معاصر و برترین زن تک تیرانداز بود. او که در شهر “بیلا ‌‌تسرکفا” در اوکراین متولد شده بود به خاطر علاقه به تیراندازی از نوجوانی ‌‌در یک باشگاه تیراندازی ثبت نام کرد و در آنجا مشغول به تمرین شد.

در سال ۱۹۴۱ پس از حمله آلمان به ‌‌شوروی او که ۲۴ سال سن داشت و دانشجوی رشته تاریخ در دانشگاه “کیف” بود به ‌‌طور داوطلبانه به ارتش پیوست و به یکی از ۲۰۰۰ تک تیرانداز زنی تبدیل شد که ‌‌در ارتش سرخ خدمت می کردند. لیودمیلا از معدود زنانی هم بود که توانست زنده ‌‌بماند و پایان جنگ را ببیند.

در تاریخ نقل شده است که “بانوی ‌‌مرگ” در نخستین درگیری خود در جریان نبرد “اودسا” طی دو ماه و نیم ۱۸۷ ‌‌سرباز آلمانی را کشت و خیلی زود نامش در جبهه متفقین پیچید. او تا پایان ‌‌جنگ این رقم را به ۳۰۹ نفر رساند.

“زیبای مخوف” در آن زمان مانند ‌‌بیشتر تک تیراندازان از یک تفنگ نیمه اتوماتیک “اس وی تی ۴۰″ استفاده ‌‌می‌کرد و آنقدر در تیراندازی ماهر بود که تنها ۳۰ تک تیرانداز را با گلوله ‌‌هدف قرار داد.

پاولچنکو پس از آنکه در سال ۱۹۴۲ ‌‌به خاطر برخورد ترکش خمپاره زخمی شد از جنگ بازگشت و دیگر هرگز به جبهه ‌‌نرفت. او بعدها دستیار فرماندهی کل نیروی دریایی اتحاد شوروی شد و نشان ‌‌ستاره طلایی را نیز به دست آورد. وی پس از پایان جنگ به ادامه تحصیل در ‌‌رشته تاریخ پرداخت و مورخ شد.

از پاولیچنکو شماری عکس در جبهه ‌‌جنگ و نیز پس از آن وجود دارد که شهرت او در طول جنگ جهانی را نشان می‌دهد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.