پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

طی پیامی;
سرپرست انجمن کیک بوکسینگ دانشگاه پیام نور هفته معلم را تبریک گفت
عباس اکبری سرپرست انجمن کیک بوکسینگ دانشگاه پیام نور و مشاور ارشد آبشار عاطفه ها طی پیامی هفته معلم را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در این پیام آمده است:

اوراق زرین تاریخ تعلیم و تربیت، مزین به نام معلمان بزرگی چون حضرت ابراهیم(ع)، حضرت موسی(ع)، حضرت عیسی(ع) و پیامبر اعظم حضرت محمد(ص) است. مربیان سترگی که منادی بشر به میدان عمل توحیدی و الهی بودند و تعلیم و تربیت را بر پایه‌های تزکیه و فضیلت بنا نهادند. بنیانگذار جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) با درک عمیق از نقش و جایگاه ممتاز معلم در تعالی و رشد جامعه، مأموریت معلمان را هم تراز رسالت پیامبران عنوان کردند و مقام معـظم رهبـری آموزش و پـرورش را کانون خلق دنیای آینده می دانند.

هفته بزرگداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد و خاطره صاحب اندیشه‌های مطهر«شهید مرتضی مطهری» فرصتی مغتنم است تا همگان مراتب سپاس، تقدیر و قدرشناسی خودرا تقدیم معلمانی کنیم که نقش بی‌بدیل آنها در توسعه، پیشرفت و توفیقات کشور برکسی پوشیده نیست.

این روز بزرگ یادآور همت و تلاش زنان و مردانی است که مروجان راستی، درستی و راهنمایان آدمی به دانایی و آگاهی هستند.

آنان که تلاششان ضامن نیکبختی و آگاهی جامعه است و همواره در بلندای تاریخ به عنوان مشعل‌داران بیداری و طلایه‌داران آگاهی، دعوت‌کننده انسان‌ها به عبور از تاریکی جهل و رسیدن به روشنای دانایی بوده‌اند. تعالی، رشد و توسعه هر جامعه در گرو آموزش و پرورش صحیح است. آمیختن علم و عمل و آراستن تحصیل با فضایل اخلاقی و تهذیب میسر نیست مگر به همت استادان و معلمان و دانشمندان از خود گذشته.

کشور ما امروز بیش از هر زمان نیازمند آن است که اخلاق، علم، خرد، منطق، شیوه و زبان غالب در جامعه شود. این مهم زمانی دست یافتنی است که دانش‌ورزی، اندیشمندی، سنت حرمت‌گذاری به مقام علم و اندیشه، فراتر از آیین‌ها و عادات رسمی موضوعیت پیدا کند، باید علم و نظم علمی در مدارس و دانشگاه ها ارتقا یابد چراکه شکوفایی علمی می‌تواند موجبات اقتدار علمی و در نهایت اقتدارملی ایران اسلامی را بیش از پیش فراهم کند.

عباس اکبری- سرپرست انجمن کیک بوکسینگ دانشگاه پیام نور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.