پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد;
اعتیاد عاملی در خارج کردن نیروی جوان از چرخه تولید ملی است
فرمانده انتظامی مازندران با اشاره به کشف 230 کیلوگرم انواع مواد مخدر در فروردین ماه سال جاری، اعتیاد را عاملی زیان بار برای خارج کردن نیروی جوان جامعه از چرخه تولید ملی دانست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سید محمود میرفیضی گفت: امروزه اعتیاد مشکل بزرگ جامعه است و خساراتی که این معضل و بلای خانمانسوز به جا می‌گذارد، بسیار زیانبار است، زیرا نیروی جوان جامعه را از چرخه تولید ملی خارج می‌کند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: نتایج  و آثار شومی در ارتباط با مصرف مواد مخدر به وجود می‌آید و یکی از زیان بارترین آثار آن ارتباطی است که با دیگر جرایم اجتماعی در جامعه دارد، چون اعتیاد به تنهایی می تواند، عاملی برای ارتکاب جرایم در جامعه باشد.

سردار میرفیضی، خاطر شنان کرد: از بین تمام جرایمی که معتادان مرتکب آن می‌شوند، درصد بالایی را سرقت و جرایم مالی تشکیل می‌دهد که آن هم به منظور تهیه پول برای خرید مواد مخدر است.

میر فیضی تصریح کرد: اعتیاد به موادمخدر یک معضل چند وجهی است و برای مقابله با آن باید تمامی ابعاد آن مورد توجه قرار گیرد، زیرا فرد معتاد علاوه بر داشتن بیماری جسمی دچار اختلالات شخصیتی، روانی و ناهنجاری‌های رفتاری و اجتماعی و اعمال بزهکارانه در بیشتر مواقع به صورت ناخودآگاه می شود.

وی با اشاره به این که گروه‌ های مختلف سنی به ویژه جوانان در معرض خطر ابتلا به اعتیاد قرار دارند، گفت: باید با برنامه‌ریزی‌ های اصولی و منسجم برای پر کردن اوقات فراغت جوانان از طرف خانواده‌ها، مدارس، نظام‌ فرهنگی و آموزشی تصمیمات لازم اتخاذ شود.

سردار میرفیضی با اشاره به عملکرد فرماندهی انتظامی استان در مقابله با پدیده شوم اعتیاد و مبارزه با موادمخدر، گفت : در فروردین ماه سال جاری با انهدام ۱۰باند تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح استان، بیش از ۲۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از اجرای ۱۴۳ طرح پاکسازی نقاط آلوده در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و طرح های کنترل محورهای مواصلاتی خبر داد و افزود: ۸۰۶ خرده فروش موادمخدر در این طرح ها شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در این خصوص ۱۰۶ معتاد متجاهر نیز جمع آوری و به مراکز بازپروری ماده ۱۶ تحویل شدند، افزود: ۱۳۸ دستگاه خودروی نیز در اجرای این طرح ها توقیف شدند.

سردار میرفیضی با اشاره به انهدام دو باند بزرگ تهیه وتوزیع مواد مخدر صنعتی و کشف شش کیلو و۵۰۰ گرم شیشه در یک عملیات موفق انتظامی در فروردین ماه سال جاری، گفت: مبارزه با اعتیاد از اولویت های فرماندهی انتظامی استان در سال جاری است .

وی در پایان از خانواده ها خواست : برای ریشه کن کردن اعتیاد در جامعه که موجب تباهی جوانان و نوجوانان جامعه می شود ضمن همکاری با پلیس هرگونه اطلاعات واخبار در این خصوص را به مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.