پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سالیانه بیش از ۱۲۰ میلیون نفر از موزه‌های روسیه دیدن می‌کنند
وزیر فرهنگ روسیه با بیان اینکه تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر در سال است، رشد درآمد موزه‌ها را در این کشور از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ حدود ۲۲۵ درصد عنوان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به نقل از وبسایت وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه، ولادیمیر مدینسکی، وزیر فرهنگ این کشور گفت: در سال ۲۰۱۶ تعداد بازدید ازموزه‌های کشور به نسبت سال ۲۰۱۲ در حدود ۴۱ درصد افزایش داشته و از ۸۷ به ۱۲۳ میلیون نفر بازدید کننده در سال رسیده است. به همین تناسب درآمد موزه‌ها نیز بالاتر رفته است.

به گفته مدینسکی، رشد درآمد موزه‌ها در روسیه از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ حدود ۲۲۵ درصد بوده است. به عنوان مثال نمایشگاه‌های معروفی همچون ترتیاکوفسکی و آثار آیوازوفسکی و والنتینا سیرووا تا یک میلیون نفر بازدید کننده داشته‌اند که نزدیک به ۴۰۰ میلیون روبل درآمد نصیب این موزه‌ها کرده‌اند. این درآمد از راه فروش بلیط و آلبوم‌های مختلف هنری و کتاب کسب شده است.

علاوه بر این و به گفته وزیر فرهنگ روسیه، بازدید از تئاترهای این کشور تا ۲۸ درصد رشد داشته است که در سال ۲۰۱۲ در حدود ۱۴ درصد رشد داشته است.

مدینسکی در ادامه توضیح داد که تعداد نمایشنامه‌ها در روسیه در پایان سال ۲۰۱۶ چیزی بیش از ۱۷۰ هزار مورد بوده که به نسبت سال ۲۰۱۲ در حدود ۱۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش که توسط رایزنی فرهنگی ایران در مسکو ترجمه شده و برای انتشار در اختیار مهر قرار گرفته است، روسیه جایگاه خود را در رنکینگ حوزه توریسم تقویت کرده است و نسبت به سال گذشته دو پله در رنکینگ رقابت در حوزه گردشگری بالاتر آمده است.

روسیه اکنون به جایگاه ۱۳۴ ارتقاء پیدا کرده و از لحاظ شرایط بهداشتی در حوزه گردشگری در جایگاه پنجم در دنیا قرار دارد. در واقع این کشور به تقویت مواضع خود در رنکینگ رقابت در حوزه گردشگری نشست جهانی اقتصاد ادامه می‌دهد.

در آمار سال ۲۰۱۶ گزارش « The Travel and Tourism Competitiveness Report» گفته شده که روسیه به نسبت سال گذشته دو پله بالاتر آمده و از جایگاه ۱۳۶ به ۱۳۴ ارتقاء پیدا کرده است. این گزارش اولین بار در سال ۲۰۰۷ منتشر شده است. معیارهای اصلی برای تعیین رنکینگ، توسعه زیرساخت‌های گردشگری، قیمت رقابتی، امنیت، شرایط برای شرکت در تورتجاری، توردرمانی، طبیعت گردی و دیگر شاخص‌ها هستند.

ایران در صدر جدول کشورهای جهان از نظر قیمت خدمات گردشگری

در این گزارش که سایت روس توریسم آن را منتشر کرده، آمده است که روسیه در این رنکینگ بیشترین امتیاز را از شرایط بهداشتی در حوزه گردشگری «سلامت و بهداشت» کسب کرده است. روسیه از این نظر، جایگاه پنجم دنیا را بعد از آلمان، لیتوانی، اتریش و بلژیک در اختیار دارد. از نظر قیمت خدمات در حوزه گردشگری نیز روسیه جایگاه ۱۱ را کسب کرده است. کشورهای ایران، مصر و مالزی از این لحاظ در صدر جدول هستند.

کارشناسان اعتراف کرده‌اند که روسیه در بخش زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی کاملا توسعه یافته است و جایگاه ۲۲ را دارد. کشورهای کانادا، آمریکا و امارات در صدر جدول هستند. مهمترین امتیاز روسیه در این حوزه، وجود امکانات فرهنگی و آموزشی و توریسم تجاری است.

روسیه جایگاه ۲۵ دنیا را دارد و کشورهای چین، اسپانیا و فرانسه در این شاخه جایگاه اول را دارند. تصاویر جاذبه‌های گردشگری مسکو و سنت پترزبورگ در صفحه اینستاگرام بین ۱۰ نقطه پرطرفدار دنیا در سال ۲۰۱۶ قرار گرفته است. مسکو بعد از نیویورک و لندن جایگاه سوم و سنت پترزبورگ جایگاه ۷ را کسب کرده است. از نظر منابع طبیعی روسیه جایگاه ۳۹ را دارد و کشورهای برزیل، مکزیک و کاستا ریکا در صدر جدول هستند.

علاوه بر همه اینها، روسیه در حوزه توسعه فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی در گردشگری جایگاه ۴۹ را دارد. کشورهای هنگ کنگ، دانمارک و سوئد در صدر جدول قرار دارند. از نظر توسعه یافتگی زیرساخت‌های گردشگری روسیه جایگاه ۵۵ را کسب کرده و کشورهای اتریش، اسپانیا و امریکا سه کشور اول جدول هستند.

هزینه‌های صورت گرفته از سوی فدراسیون روسیه برای توسعه ظرفیت‌های گردشگری بسیار کمتر از هزینه‌هایی است که کشورهای توسعه یافته در این حوزه صرف کرده اند. روسیه در بین کشورهایی که توسعه گردشگری را در اولویت‌های سیاست دولتی قرار داده اند، رتبه ۹۵ را کسب می‌کند.

در خبر دیگری از روسیه، مدیر کتابخانه ملی روسیه در سنت پترزبورگ از ایجاد کاتالوگ واحد الکترونیک کتابخانه ملی روسیه و کتابخانه دولتی روسیه تا تابستان خبر داد. الکساندر ویسلی، مدیر کتابخانه ملی روسیه در سنت پترزبورگ به روزنامه نگاران گفت که کاتالوگ واحد الکترونیک کتابخانه ملی روسیه و کتابخانه دولتی روسیه (مسکو) با ۱۵ میلیون عنوان تا تابستان سال جاری کار خود را آغاز خواهد کرد.

خبرگزاری تاس از وی نقل کرده است: امروز ما روی ایجاد کاتالوگ واحد الکترونیک کار می‌کنیم و داریم که یک کاتالوگ واحد به شکل الکترونیک به وجود بیاوریم که تا تابستان ۲۰۱۷ راه اندازی خواهد شد.

به گفته مدیر کتابخانه ملی روسیه در سنت پترزبورگ، این کاتالوگ شامل کلیه اطلاعات موجود در کاتالوگ الکترونیکی کتابخانه ملی روسیه و تمام اطلاعات کاتالوگ کتابخانه دولتی روسیه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.