پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور خبر داد;
آمادگی مراکز خرید کلزا در مازندران
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ کشور گفت: خرید دانه های روغنی کلزا از دهه دوم اردیبهشت امسال از کلزاکاران مازندرانی آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سید محمد جعفری مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه ۲ گفت: از دهه دوم اردیبهشت امسال خرید دانه های روغنی کلزا در مازندران آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۴ هزار و ۶۰۰ تن کلزا پارسال از طریق ۱۰ مرکز خرید در مازندران خریداری شد، افزود: با توجه به پیش بینی صورت گرفته انتظار می رود امسال ۲۰ تا ۲۵ هزار تن کلزا در مازندران خریداری شود .

جعفری به قیمت خرید تضمینی کلزا اشاره کرد و گفت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلو گرم دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری ۲۷ هزار ۸۳۰ ریال با ۲ درصد ناخالصی و ۱۰ درصد رطوبت تعیین شده است.

حیدرپور رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه کشت کلزا از محصولات استراتژیکی است که در راستای اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی وزارت جهاد کشاورزی برای تامین روغن کشور قرار دارد، گفت: اقدامات جدی از پارسال در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفت و در همه استانها به این حوزه توجه شده است.

وی افزود : ۱۵ هزار هکتار از اراضی مازندران زیر کشت کلزا رفته است و شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکاء، ساری، میاندرود و جویبار از شهرستانهای برتر در حوزه کشت کلزا هستند.

حسن فلاح مسئول نمایندگی شرکت غله شهرستان بهشهرنیزبا بیان اینکه امسال در شهرستان بهشهر ۳۴۰۰ هکتار کلزا کشت شد گفت: پیش بینی می شود در سالجاری حدود شش هزار تن دانه روغنی از کلزاکاران خریداری شود.

وی به مراکز خرید دانه کلزا اشاره کرد افزود: بهپاک و کارخانه آرد مهر رستم کلا دو مرکز خرید دانه کلزا در این شهرستان است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.