پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرکل هواشناسی مازندران خبر داد;
ورود سامانه سرد و بارشی از امروز به مازندران/کشاورزان تا آخر هفته نشا کاری نکنند
مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: از اواخر امروز 5 اردیبهشت تا صبح پنجشنبه شاهد بارش باران ، بارش برف در ارتفاعات، وزش باد گاهی نسبتا شدید ، طوفانی شدن دریا و کاهش دما درسطح استان خواهیم بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

رضوی مدیرکل هواشناسی مازندران ،به نفوذ سامانه سرد بارشی در استان اشاره کرد و گفت: از اواخر امروز ۵ اردیبهشت تا صبح پنجشنبه شاهد بارش باران ، بارش برف در مناطق کوهستانی ،ارتفاعات بالای ۲۰۰۰ متر ، وزش باد گاهی نسبتا شدید ، طوفانی شدن دریا و کاهش دما درسطح استان خواهیم بود.

وی افزود: بدلیل بارش باران ، آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه ها پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: مه آلود بودن و بارش باران و برف در ارتفاعات موجب کاهش دید ، لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی خواهد شد.

رضوی افزود: توصیه می شود، ضمن رعایت نکات ایمنی و انجام اقدامات لازم برای پیشگیری از خسارات احتمالی از توقف در حاشیه رودخانه ها ، کانالها و مناطق مستعد سیلاب خودداری شود.

براساس این گزارش اداره کل مدیریت بحران مازندران نیز در اطلاعیه ای به کشاورزان توصیه کرد: با توجه به وقوع بارش باران ، بارش برف در مناطق کوهستانی و کاهش دما بویژه از اواخر روز سه شنبه ۵ اردیبهشت تا روز پنجشنبه در سطح استان دما در ارتفاعات ۱۵۰۰ متر ، بین ۴ تا ۸ درجه و در ارتفاعات ۲۰۰۰ متر ، بین ۱ تا ۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

همچنین دما در مناطق ساحلی و جلگه ای استان بین ۱۰ تا ۱۵ درجه خواهد بود لذا نظر به توصیه کارشناسان جهادکشاورزی استان طی این مدت نشاء انجام نشود .

براساس این گزارش دریای خزر مواج و طوقانی بوده و برای فعالیت های دریایی مناسب نیست.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.