پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

طی پیامی;
رییس شورای اسلامی شهر آمل عید سعید مبعث را تبریک گفت
اسداله تورنگ رییس شورای اسلامی شهر آمل با صدور پیامی فرا رسیدن عید سعید و فرخنده مبعث را تبریک گفت .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

متن این پیام به شرح ذیل می باشد :
ستاره‌‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد                        دل رمیده ما را انیس و مونس شد
نگار من که به مکتب نرفت و خط ننوشت                 به غمزه مسئله آموز صد مدرس شد
۲۷ رجب المرجب سالروز برانگیخته شدن پیامبر عظیم الشأن اسلام، گل سرسبد بوستان هستى، پیام آور رحمت و مهربانی، حضرت محمد مصطفی (ص) یکی از روزهای بزرگ خداست .
بعثت پیامبر اکرم (ص) سرآغاز راهی شد تا انسان از شرک، بی عدالتی، تبعیض، جهل و فساد بیرون آمده و به سوی توحید، معنویت، عدالت و کرامت طی طریق کند . آری هنگامه اعلان نبوّت، روز مجد و شرف، روز طلوع سعادت و عزت بشریت بود روزی که بزرگ ‌ترین معلم عالم بشریت برانگیخته شد و با نور قرآن الفبای رحمت و رستگاری و سعادت را به انسان آموخت .
به شکوه و عظمت پیامبر رحمت و به یمن کرامت آن رحمتُ للعالمین قلب ها به تسخیر در آمده و شعله های سرکش در ید قدرت او قرار می گیرند . روزی که خداوند یکتا نعمت بعثت را بر آخرین فرستاده خویش، فخر کائنات و گنجینه اسرار الهی ارزانی داشت و آن را وسیله‌ای برای هدایت انسان از ظلمات و تاریکی به سوی نور قرار داد . در موسم زیبای بعثت و آغاز بارش آیات رحمانی با بیان زیبای « اقرا باسم ربک » زمین مرکز ثقل آفرینش شد و محمد (ص) بزرگترین معجزه عالم هستی و مقدمه‌ای برای سعادت بشری گردید .
عید سعید مبعث، سالروز برگزیده شدن خوب ترین خلقت خدا، تبسم سبز ایمان، رسول گل و نور و عشق حضرت محمد مصطفی (ص) را از طرف خودم و کلیه اعضای شورای اسلامی شهر آمل به تمام مسلمانان جهان تبریک عرض نموده، امید است به یمن و برکت این روز مبارک هر روز با تاسی از مکتب اسلام و پیام آور آن پیامبر عظیم الشان اسلام در جهت انسان سازی و تعالی و سرافرازی میهن گام برداریم .
از درگاه ایزد منان عزت، سربلندی و سرافرازی روزافزون اسلام و مسلمین را مسئلت می نمایم .

اسداله تورنگ – رییس شورای اسلامی

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.