پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی مازندران خبر داد;
طرح تجمیع مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ استان مازندران
فرمانده انتظامی مازندران از طرح تجمیع مرکز فوریت های پلیسی 110 استان با هدف پاسخ گویی سریع به نیازهای مردمی و خدمات رساني مطلوب و شايسته به شهروندان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

یکی از مهمترین اقدام نیروی انتظامی در جهت تحرک و سرعت عمل در بدنه پلیس به منظور پاسخ گویی سریع به نیاز های مردم و ارتباط منطقی بین پلیس و مردم، جلوگیری از سرگردانی آنها در مراجعه به مراکز پلیس و افزایش امنیت عمومی در جامعه راه اندازی مرکز فرماندهی و کنترل یا همان ۱۱۰ است.

این مرکز به عنوان پل ارتباط مردم با پلیس، برای شهروندان عزیز این امکان را فراهم کرده تا با گرفتن سه شماره (۱۱۰) در هر منطقه ای که حضور دارند، بدون پرداخت هیچ گونه هزینه ای با پلیس ارتباط برقرار کنند و در رابطه با هر نوع مشکل و اتفاق و یا مسائلی که مربوط به پلیس است با اپراتور مرکز مطرح و راهنمایی های لازم را از طریق اپراتور دریافت کنند.

در این موارد در صورت نیاز به حضور مامور پلیس در محل، مراتب از طریق اپراتور به افسران بلوک مربوطه برای بررسی بیشتر و اعزام به منطقه اعلام می شود.

سردار میرفیضی فرمانده انتظامی استان مازندران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: امروزه در کشور های پیشرفته مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به عنوان یکی از مهم ترین عوامل موثر در پیشگیری از وقوع جرایم به حساب می آید.

وی تصریح کرد: حضور به موقع پلیس در بازه زمانی مطلوب کمتر از ۱۰ دقیقه در هر گونه موارد اعلامی از سوی مردم، فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان سلب می کند و موجب ایجاد فضایی ناامن در محیط برای مجرمان می شود.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطر نشان کرد: مرکز فرماندهی و کنترل پلیس۱۱۰ به عنوان قلب تپنده ای است که تمامی امور از این مرکز شروع شده و در نهایت به این مرکز ختم می شود.

سردار میرفیضی یکی از مهمترین ماموریت های این مرکز علاوه بر کنترل و هدایت واحدهای عملیاتی اعزامی به محل را هماهنگی با واحدها و دستگاه های امداد و نجات به مانند هلال احمر، اورژانس و آتش نشانی برشمرد .

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به طرح تجمیع مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ استان مازندران، یکی از اهداف مهم این طرح را اصلاح وضع موجود، اعمال مدیریت یکپارچه ، خدمات رسانی مطلوب و شایسته به شهروندان، بهره گیری بهینه از منابع، تجهیزات و امکانات ، رفع مشکلات ارتباطی مخاطبین در تماس با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و عدم تداخل تماس های تلفنی در شهرستان های تابعه اعلام کرد.

سردار میرفیضی، با اشاره به اجرای موفقیت آمیز این طرح به صورت پایلوت در برخی از استان های کشور، ابراز امیدواری کرد: با عملیاتی شدن این طرح به اهداف پیش بینی شده دست یابیم.

فرمانده انتظامی استان مازندران یکی از مهمترین اهداف اجرای این طرح را حضور پلیس در کمترین زمان ممکن در موارد فوریتی دانست و افزود: اخبار در دو بخش فوریتی و غیرفوریتی به صورت سیستمی تفکیک و به رده های اجرایی ابلاغ خواهد شد.

سردار میرفیضی با اشاره به برخی تماس های غیر ضروری با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ از سوی شهروندان، گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه جرمی و یا وقایع مهمه، مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اعلام کنند و از تماس های غیر ضروری خودداری کنند.

وی به شهروندان توصیه کرد: به هنگام تماس با مراکز ۱۱۰ خونسردی خود را حفظ کرده و نسبت به تشریح موضوع، آدرس دقیق محل و یا مواردی که از سوی اپراتورهای مرکز ۱۱۰ درخواست می شود، پاسخ دهند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.