پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامی شهرستان بابل خبر داد;
مصالحه ۸۲ درصدی پرونده های ارجاعی در دوایر مددکاری کلانتری های بابل
فرمانده انتظامی بابل از مصالحه 82 درصدی پرونده های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان در سال گذشته خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ سید محسن جعفری با اعلام این خبر افزود: دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری های شهرستان بابل در راستای ارائه خدمات مددکاری و مشاوره ای طی سال گذشته به بیش از یک هزار و ۱۵۹ شهروند خدمات مشاوره ای ارائه کردند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات مشاوره روانشناختی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشاوره حقوقی و انتظامی  بصورت رایگان، حضوری و تلفنی از جمله خدمات این دوایر طی سال گذشته بوده است .

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، خاطر نشان کرد: از مجموع پرونده های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری های این شهرستان که اغلب پیرامون اختلافات خانوادگی بوده بیش از ۸۲ % از این پرونده ها با ارائه خدمات مشاوره ای و مددکاری منجر به صلح و سازش شد.

سرهنگ جعفری همچنین به اقدامات فرهنگی واجتماعی پلیس طی سال گذشته در سطح شهرستان بابل اشاره کرد و افزود:

تهیه و تولید بروشورهای  آموزش همگانی، پخش تیزر آموزشی به صورت روانه از پنج دستگاه تلویزیون شهری، برگزاری

۲۴۷ واحد نمایشگاهی تخصصی و پیوستی در ادارات، دانشگاهها، مدارس، مساجد از جمله این فعالیت ها بوده است .

وی همچنین به اهداء ۱۸۷ قواره چادر به بانوان محجبه در راستای ترویج فرهنگ حجاب، برگزاری یک هزار و ۲۲۱ جلسه آموزش همگانی با موضوع پیشگیری از اعتیاد، پیشگیری از طلاق، عفاف و حجاب، پیشگیری از سرقت و کلاهبرداری، مراقبت از فرزندان در فضای مجازی اشاره کرد .

فرمانده انتظامی شهرستان بابل با اشاره به نقش مهم اطلاع رسانی و آموزش همگانی در پیشگیری اجتماعی از جرایم بر توسعه این فعالیت ها در سال جدید تاکید کرد و افزود: جلب مشارکت پذیری آحاد جامعه در راستای کاهش و پیشگیری از جرائم از اهداف مهم این فرماندهی است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.