پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
انتخابات الکترونیکی در ۸ شهرمازندران
معاون سياسی امنيتی استاندار مازندران از برگزاری انتخابات تمام الکترونيک در 8 شهر استان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از برگزاری انتخابات تمام الکترونیک در ۸ شهر استان خبرداد و گفت: مراحل مقدماتی انتخابات در مازندران به بهترین وضعیت ممکن در حال انجام است و هیچ نقطه کوری برای برگزاری انتخابات در مازندران وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تمام شبکه های برق و مخابرات برای برگزاری انتخابات آمادگی دارند، افزود: مازندران پس از تهران تواناترین استان کشور در زمینه برگزاری الکترونیکی است.

یونسی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات شورای اسلامی مازندران تعداد داوطلبان زن ۲۲ درصد ، تعداد افراد دارای مدرک فوق لیسانس ۱۰۰ و دارنده مدرک دکتری ۳۱ درصد رشد داشته است، گفت: رغبت بانوان برای حضور در شورا افزایش یافت و تحصیل کرده ها نیز با اقبال بیشتری در این انتخابات حضور یافتند.

رئیس ستاد انتخابات مازندران با بیان اینکه ۸ هزار نفر در انتخابات شورای اسلامی شهرهای مازندران عضو اصلی کرسی های شورا خواهند شد، افزود: در مازندران به ازای از هر ۱۸۰ نفر یک نفر داوطلب انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا وجود دارد و رقابت در شهرها تقریبا بین ۷ نفر برای تصاحب یک صندلی و در روستاها تقریبا بین دو نفر برای تصاحب یک صندلی در شورا خواهد بود.

یونسی با بیان اینکه تعداد بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی انسانی در این استان به منظور برگزاری انتخابات مشارکت دارند، گفت: در این شهرستان هزار ۹۷۷ نفر ثبت ‌نام کردند که از این تعداد هزار و ۷۸۰ نفر روستایی و ۱۹۷ نفر شهری و هزار و ۸۶۸ نفر مرد و ۱۰۹ نفر زن بوده است.

باشگاه خبرنگاران جوان

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.