پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رونالدو-مسی؛ پایان رقابت گلزنی در چمپیونزلیگ
رونالدو شب گذشته 3 گل به ثمر رساند و مسی را در کسب عنوان اولین بازیکنی که به صد گل در چمپیونزلیگ می‌رسد، شکست داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هفته گذشته رونالدو با دو گلی که در برتری ۲-۱ رئال در آلیانز آره نا به ثمر رساند، تعداد گل هایش در چمپیونزلیگ را به عدد ۹۷ رساند و در رقابت های اروپایی صد گله شد. رونالدو با آن دو گل، از مسی که در ددیار مقابل یوونتوس موفق به گلزنی نشده بود، ۳ گل پیش افتاد و شب گذشته بار دیگر تاریخ ساز شد.

وقتی فصل شروع شد، انتظار می‌رفت که رونالدو به اولین بازیکنی تبدیل شود که به صد گل در چمیونزلیگ رسیده، هر چند که این مسی بود که در سال ۲۰۱۴ رکورد ۷۱ گل رائول را شکست ولی رونالدو در دو فصل اخیر چمپیونزلیگ ۱۶ گل به ثمر رسانده و با قدرت از رقیب خود عبور کرده است.

این گل ها رونالدو را به ۹۳ گل در چمپیونزلیگ رساند که ۱۰ گل بیشتر از مسی بود ولی شروع ضعیف رونالدو و درخشش و گلزنی فوق العاده مسی در مرحله گروهی، ستاره آرژانتینی را بار دیگر از حریف جلو انداخت. مسی تا پیش از دیدارهای هفته پیش ۱۱ گل به ثمر رسانده بود و در دیگر سو، رونالدو تنها ۲ گل زده بود.ستاره آرژانتینی دو هت تریک در طول رقابت ها انجام داده که یکی مقابل سلتیک و دیگری مقابل منچسترسیتی بود.

هر چند که دو گل رونالدو باعث شد تا او در نهایت بالاتر از مسی در جدول باشد ولی ستاره آرژانتینی این اختلاف را بسیار خوب جبران کرد. در مرحله یک هشتم نیز رونالدو موفق به گلزنی نشد و مسی هم توانست در برتری ۶-۱ تیمش مقابل پاری سن ژرمن، یک پنالتی را تبدیل به گل کند. بدین ترتیب با زدن گل یازدهم، مسی با رونالدو در تعداد گل مساوی کردم

با این حال، با وجود بهترین عملکرد مسی تا به این مقطع از رقابت ها، بارسا همچنان در آستانه حذف قرار دارد. آنها در دیدار رفت ۳-۰ مقابل یووه شکست خوردند و بعید به نظر می‌رسد که اتفاق عجیب و غریبی در بازی امروز رخ دهد. در دیگر سو، رئال در دیداری جنجالی بایرن را شکست داده و راهی نیمه نهایی شده و رونالدو در انتظار درخشش در این مرحله است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.