پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
اعلام قیمت انواع برنج مازندران
برنج طارم محلی و طارم هاشمی با قيمت 10 هزار و 720 تومان، بينام 10 هزار و 950 تومان، شيرودی 6 هزار و 950 تومان، ندا 6 هزار و 500 تومان و فجر 7 هزار و 970 تومان در بازار خريد و فروش می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حسن عنایتی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران درباره قیمت انواع برنج در بازار مازندران گفت: طارم محلی و طارم هاشمی با قیمت ۱۰ هزار و ۷۲۰ تومان، بینام ۱۰ هزار و ۹۵۰ تومان، شیرودی ۶ هزار و ۹۵۰ تومان، ندا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و فجر ۷ هزار و ۹۷۰ تومان در بازار خرید و فروش می شود.

وی افزود: تاکنون سطح شخم و شیار شالیزارها با احتساب کشت دوم ۱۷۲ هزار و ۱۵۷ هکتار معادل ۸۲ درصد و سطح آب تخت اولیه ۱۲۹ هزار و ۳۰۱ هکتار معادل ۶۲ درصد است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۳۳۸ هکتار معادل ۷۵ درصد از اراضی عملیات خزانه‌گیری و ۱۴۰ هزار و ۸۳۷ هکتار معادل ۶۷درصد عملیات بذر پاشی انجام شد.

عنایتی سطح بیمه اراضی شالیزاری را ۸ هزار و ۵۳۳ هکتار معادل ۴ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۳۴۲ نمونه خاک از اراضی شالیزاری به آزمایشگاه‌های خاکشناسی ارسال شد.

وی گفت: توزیع انواع بذر‌های گواهی شده شیرودی، ندا و فجر به شهرستان‌ها در دست اقدام است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: با توجه به بارندگی‌های مداوم در ماه‌های پایانی سال ۹۵ و فروردین ماه امسال، منابع آبی استان در شرایط خوبی قرار دارد و حدود ۸۵ درصد آببندان‌های استان آبگیری شد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.