پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

گزارشی از چهارمین روز نام‌نویسی انتخابات ریاست‌جمهوری‌؛ تعداد داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری از ۱۰۰۰ نفر گذشت/ زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد/ روحانی و رئیسی ثبت نام کردند
چهارمین روز نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز جمعه ( 25 فروردین ماه) آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز جمعه ( ۲۵ فروردین ماه) آغاز شد.

نام نویسی از داوطلبان شرکت در این انتخابات از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعد ظهر در محل ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد.

بر اساس جدول زمابندی منتشر شده از سوی ستاد انتخابات کشور نیز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا ۲۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

۱_ از رجال مذهبی، سیاسی.

۲_ ایرانی‌الاصل.

۳_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

۴_ مدیر و مدبر.

۵_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.

۶_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

همچنین به گفته مسئولان ستاد انتخابات کشور واجدان شرایط باید در زمان ثبت نام با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس شش در چهار، در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده و اقدام به تکمیل فرم های پیش بینی شده کنند.

در این گزارش که لحظه به لحظه در حال بروز رسانی است، تمامی رویدادهای خبری و حاشیه ای چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمده که در ادامه می‌‌خوانید:

طبق اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور تا پایان سه روز ثبت نام نیز تعداد ۶۴۴ داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی به عمل آورده اند.

مهدی کلهر در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد/ کلهر: مستقل آمده ام

مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

وی در جمع خبرنگاران درباره پایبندی خود به قانون گفت: حتما اینگونه خواهد بود که در حرف و عمل به قانون پایبند باشم، مستقل آمده ام و برای ثبت نام با احمدی نژاد مشورتی نکرده ام.

ثبت نام ۳۳ داوطلب در روز چهارم انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۹

۳۳ داوطلب در روز چهارم ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کردند.

معاون مدیرعامل بیمه ایران پس از نام‌نویسی:

چرا شبکه بانکی سود را به زیر۱۰درصد کاهش نمی‌دهد تا بیکاری کاهش یابد؟

بهمن لامعی معاون مدیرعامل بیمه ایران پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران اظهارداشت: چرا پس از پایان جنگ تحمیلی فساد در کشور رشد کرد؟ اگر با انواع فساد مبارزه جدی و سیستماتیک نشود کشور در محیط داخلی و خارجی دچار مشکلات خواهد شد و مشروعیت و مقبولیت نظام اجرایی کشور خدشه دار خواهد شد و این خیانت بزرگ و گناه عظیم نسبت به آرمان های انقلاب و شهیدان است.

وی افزود: چرا شبکه بانکی سود را زیر ۱۰ درصد کاهش نمی دهد تا جامعه سالم اقتصادی و رشد تولید و کاهش بیکاری را شاهد باشیم. مردم عملکرد افراد و جریانات سیاسی را بررسی و با شناخت صحیح و با حضور حداکثری رای دهند.

لامعی تصریح کرد: آیا فساد کنونی، تورم، رکود موجود و بی ثباتی اقتصادی نتیجه عملکرد مدیران ناکار آمد نیست؟

کلهر پس از نام‌نویسی:

*مسأله مهم در حال حاضر تلاش برای مشارکت حداکثری است 

مهدی کلهر مشاور رسانه ای رئیس جمهور سابق پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در نشست خبری در پاسخ به این سوال که اگر صلاحیت شما از سوی شورای نگهبان تایید نشود چه واکنشی خواهید داشت؟ گفت: خیلی خوشحال می شوم چون باری از روی دوشم برداشته می شود.

وی ادامه داد: بنده مستقل آمده ام و کاندیدای احمدی نژاد نیستم، شباهت هم به وی یا کم و یا اصلا ندارم. افراد اگر بجای شبیه بودن مکمل هم باشند نتیجه بهتری خواهد داشت و ما دونفر مکمل موفقی بودیم.

رئیس ستاد انتخابات کشور:

*ثبت نام ۷۱۷ داوطلب برای انتخابات ریاست جمهوری تا کنون/ زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد

علی اصغر احمدی گفت: ۷۱۷ نفر برای انتخابات ریاست ریاست جمهوری دوازدهم تا الان ثبت نام قطعی کرده اند.

وی همچنین گفت: زمان ثبت نام تمدید نخواهد شد.

* حسن نوروزی ثبت نام کرد

حسن نوروزی نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 پیرمرد بازنشسته: رئیس‌جمهور شوم خویشاوندانم را سر کار نمی‌آورم!

یک پیرمرد بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد و اعلام کرد اگر رئیس‌جمهور شود خویشاوندانش را سر کار نمی‌آورد!

*ثبت‌نام فومنی و غرویان برای انتخابات ریاست جمهوری

محمدزارع فومنی و محسن غرویان برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در ستاد انتخابات کشور حضور یافتند.

رئیس‌جمهور رزمی‌کار هم رسید/ اژدها وارد می‌شود!

مرد ۵۰ ساله رزمی‌کار برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد.

 یک خواننده هم به جمع نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اضافه شد

امین‌الله رشیدی به گفته خود با هدف ارتقای فرهنگ و هنر پا به عرصه انتخابات ریاست جمهوری گذاشت.

* نام نویسی ۸۱۲ داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تا ساعت ۱۳

پور علی مطلق دبیر ستاد انتخابات از نام نویسی ۸۱۲ داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم تا ساعت ۱۳ خبر داد.

* اعتراض شدید یک زن در ستاد انتخابات وزارت کشور

یکی از مالباختگان موسسه کاسپین با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور نسبت به عدم پاسخگویی دولت به مالباختگان موسسه مالی کاسپین به شدت انتقاد کرد و گفت وقتی روحانی نمی‌تواند مشکل ما را حل کند خودم کاندیدا می‌شوم.

* فومنی: شورای عالی سیاست گذاری را مرجع اصلاح طلبان و تصمیم برای حضور کاندیداها نمی دانیم

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه اصلاح طلبان درسال ٩٢ بین بد و بدتر رو انتخاب کردند، افزود: شورای عالی سیاست گذاری را مرجع اصلاح طلبان و تصمیم برای حضور کاندیداها نمی دانیم، مگر اصلاحات ارث پدری برخی افراد است.

 کواکبیان: با ۵۰ برنامه نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شوم

نماینده مجلس شورای اسلامی برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

کواکبیان گفت با ۵۰ برنامه نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری می‌شوم.

رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران:

۸۶۳ نفر تا ساعت ۱۴ برای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم نام نویسی کردند

علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: تا الان ٨۶٣ داوطلب شامل ٨٠٧ مرد و ۵۶ زن برای انتخابات ریاست جمهوری ذوازدهم نام نویسی کرده اند.

وی همچنین گفت: امروز نیز ٢۵١ مراجعه کرده اند که ٢٢٢ داوطلب ثبت نام قطعی کرده اند؛ جوانترین داوطلب ١٨ و مسن ترین آنها ٨٨ ساله هستند.

زاکانی نام نویسی کرد

علیرضا زاکانی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

زاکانی در جمع خبرنگاران:

شعارم دولت اقدام و اصلاح است/ جمنا به هر جمع‌بندی برسد همه باید آن را تایید کنیم

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت با بیان اینکه شعارم دولت اقدام و اصلاح است، گفت: جمنا به هرجمعبندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تایید و دنبال کنیم.

زاکانی در نشست خبری:

کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد/ گام اول «دولت اقدام و اصلاح» شکستن رکود است

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد و مهمترین عامل آن رکود بعنوان بدترین عارضه آن است

وی اظهار داشت: فوریت امروز ما اقتصاد است و پیروزی در جنگ اقتصادی با دشمنان، نیازمند روحیه رزمندگی، اعتماد به مردم، تکریم کارگر و کارآفرین ایرانی و فعال شدن دیپلماسی اقتصادی در وزارت خارجه است نه ناامیدی از توان داخلی و نه فقط چشم دوختن به دست طمعکار خارجی.

زاکانی یادآور شد: کشور امروز از نظر اقتصادی در مرز بحران قرار دارد و مهمترین عامل آن رکود بعنوان بدترین عارضه آن است، رکود مثل مرگ_مغزی است و تورم مانند تب بالاست و دولت فعلی به جای درمان تب، پیکره اقتصاد را دچار مرگ مغزی کرده است، مانند اینکه پلیس برای کاهش تلفات جاده ای همه خودروها را متوقف کند.

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری افزود: تامین اجتماعی را ببینید؛ در آمارهای رسمی مجموع دارایی و مطالبات دولتی این سازمان بالغ بر ۳۶۰ هزار میلیارد تومان است، اما جمع تعهدات و بدهی آن به مردم بالغ بر یک میلیون و ششصد هزار میلیارد تومان است که در آمارهای غیررسمی تا ۴ میلیون میلیارد تومان برآورد میشود؛ نتیجه این وضعیت یعنی دارایی تامین_اجتماعی تنها ۹% بدهی را پوشش می دهد. این تنها یک مثال بود و وضعیت بانک ها، بیمه ها و مالیات و بسیاری موارد دیگر بهتر از این نیست.

روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

 

حسن روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

 

حضور روحانی در وزارت کشور برای ثبت‌نام دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

روحانی در نشست خبری:
چرخ اقتصاد ما بهتر از سال های پیش در حرکت است/ از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل اقتصادی و سیاسی است

رئیس جمهور با بیان اینکه چرخ اقتصاد ما بهتر از سال های پیش در حرکت است، گفت: از امروز به بعد حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل اقتصادی و سیاسی است.

وی پس از نام نویسی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: شکرگزارم که خدا توفیق داد مدد خودم را در معرض اعتماد ایران قرار بدهم ‌و اعلام آمادگی‌کنم بار مسئولیت‌سنگین اجرایی را در صورت قبولی برعهده بگیرم.

رئیس جمهور ادامه داد: همان‌طور که در سال ۹۲ وعده داده بودیم که چرخ سانتریفیوژها باید بچرخد، امروز مدرن‌ترین سانتریفیوژها یعنی آی آر ۸ دارند، می‌چرخند.

روحانی ادامه داد: آمده ام برای اسلام، آزادی بیشتر امنیت گسترده تر و پیشرفت بیشتر؛ در زمینه نجات اقتصاد از رکود تورمی فاصله گرفتیم از رشد منفی ٧ به رشد بالای ٧ رسیدیم و از تورم ۴٠ دوصد به ٧ درصد رسیدیم.
وی تاکید کرد: حفظ برجام یکی از مهمترین مسائل سیاسی داخلی و اقتصادی ملت ایران خواهد بود و هوو هایی که بارها به قصد کشتن این فرزند و نوزاد یعنی برجام تصمیم گرفته بودند نمی‌توانند سرپرست خوبی برای این فرزند باشند.

*حجت‌الاسلام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد

تولیت آستان قدس رضوی نیز امروز جزء افرادی بود که برای نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

فرهاد رهبر، مسعود میرکاظمی و نادر طالب‌زاده، سید ابراهیم رئیسی را برای ثبت‌نام همراهی می‌کنند.

داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید اقتصادی ایجاد کنیم که در مقابل تکانه ها دچار مشکل نشود.

نام نویسی ۱۰۴۸ داوطلب در انتخابات ریاست جمهوری تا پایان روز چهارم

رئیس ستاد انتخابات کشور از نام نویسی ۱۰۴۸ داوطلب تا پایان روز چهارم در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.