پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

سومین روز نام‌نویسی انتخابات۹۶؛ ثبت‌نام ۶۰ داوطلب در سومین روز ثبت‌نام تا ساعت ۱۰ صبح/غرضی هم آمد/هاشمی‌طبا: به نفع هیچکس کناره‌گیری نمی‌کنم
سومین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز پنج شنبه ( 24 فروردین ماه) آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سومین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز پنج شنبه ( ۲۴ فروردین ماه) آغاز شد.

نام نویسی از داوطلبان شرکت در این انتخابات از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعد ظهر در محل ستاد انتخابات  کشور انجام خواهد شد.

بر اساس جدول زمابندی منتشر شده از سوی ستاد انتخابات کشور نیز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا ۲۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

طبق ماده ۳۵ قانون انتخابات کشور انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

۱_ از رجال مذهبی، سیاسی.

۲_ ایرانی‌الاصل.

۳_ تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

۴_ مدیر و مدبر.

۵_ دارای حسن سابقه و امانت و تقوی.

۶_ مؤمن و معتقد به مبانی جمهوری اسلامی ایران و مذهب رسمی کشور.

همچنین به گفته مسئولان ستاد انتخابات کشور واجدان شرایط باید در زمان ثبت نام با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی و یک قطعه عکس شش در چهار، در ستاد انتخابات کشور حضور پیدا کرده و اقدام به تکمیل فرم های پیش بینی شده کنند.

جدول زمانبندی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به شرح زیر است:

صدور دستور شروع انتخابات توسط وزیر کشور به فرمانداران ۹۶/۱/۲۲
ثبت‌نام از داوطلبان ۹۶/۱/۲۲ تا ۹۶/۱/۲۶
رسیدگی به صلاحیت داوطلبان توسط شورای نگهبان ۹۶/۱/۲۷ تا ۹۶/۱/۳۱
انتشار اسامی نامزدها توسط وزارت کشور ۹۶/۲/۶ تا ۹۶/۲/۷
تبلیغات انتخاباتی نامزدها ۹۶/۲/۸ تا ۹۶/۲/۲۷
اخذ رأی ۹۶/۲/۲۹
اخذ رأی در مرحله دوم در صورت لزوم و الزاماً جمعه هفته بعد ۹۶/۳/۵

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ به طور همزمان برگزار خواهد شد.

در این گزارش که لحظه به لحظه در حال بروز رسانی است، تمامی رویدادهای خبری و حاشیه ای سومین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمده که در ادامه می خوانید:

نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از دقایقی پیش آغاز شده و تعدادی افراد با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در حال انجام فرآیند ثبت نام خود هستند.

طبق اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور تا پایان روز دوم ثبت نام نیز تعداد ۲۸۷ داوطلب شامل ۱۳ زن و ۲۷۴ مرد در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی بعمل آورده اند.

ساعت ۸-۹ صبح:

نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از دقایقی پیش آغاز شده و تعدادی افراد با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در حال انجام فرآیند ثبت نام خود هستند.

فردی به نام ناصر متولد ١٣٣٧ هم با ۱۸ فرزند و ۵ همسر صبح امروز اعلام کاندیداتوری کرد! وی می گوید اگر رییس جمهور شود از هرگونه محوله تریاک به کشور جلوگیری نخواهد کرد چراکه تریاک داروست

دختر بچه‌ای که میخواهد رییس جمهور شود

فردی با حضور در وزارت کشور می گوید: ثبت نام ریاست جمهوری طبق قانون شرایط سنی ندارد به همین دلیل آمده تا دختر خردسالش را در انتخابات ثبت نام کند!

ساعت ۹-۱۰:

فردی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری وارد ستاد انتخابات کشور شد و گفت: به نام گراز آمده ام.
وی ادامه داد: ایران ۵ سال دیگر تبدیل به کویر می شود؛ اگر تایید شوم برای جلوگیری از این اتفاق برنامه دارم.

دقایقی پیش فردی با شعار “استقلال” وارد ستاد انتخابات کشور شد و در پاسخ به سوالی در خصوص برجام گفت: اصولا هیچ اعتقادی به برجام ندارم و نمی خواهم حتی یک کلمه راجع به آن صحبت کنم.

حضور هاشمی‌طبا برای ثبت نام در انتخابات

سید مصطفی هاشمی‌طبا با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. هاشمی‌طبا در دولت‌ دوم و سوم وزیر صنایع و  معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در دولت ششم و هفتم بوده‌ است. او همچنین مدتی رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران بود.

داوطلب ریاست جمهوری: امکان ترور من وجود دارد

دقایقی پیش فردی لاهیجانی با تحصیلات فوق لیسانس تربیت بدنی به ستاد انتخابات وزارت کشور آمد و گفت: با توجه به شرایط حساس منطقه، ایران به رئیس جمهوری جنگ طلب نیازمند است و من همان فرد مورد نظر هستم.

وی ادامه داد: اگر تایید صلاحیت شوم و مردم به من رای دهند، انتقام پدرم را از ترامپ می گیرم. وی در خاتمه افزود: امکان ترور من وجود دارد.

 

رکورد پیرترین کاندیدای ریاست‌جمهوری شکسته شد

پیرمرد ۸۹ ساله‌ای با حضور در ستاد انتخابات کشور کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شد.

محمد برجسته که بازنشسته نهاجا است، با حضور در وزارت کشور برای حضور در رقابت‌های دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت نام کرد.

 

ساعت ۱۰-۱۱:

هاشمی‌طبا: کاندیدای پوششی روحانی نیستم

مصطفی هاشمی‌طبا که صبح امروز برای ثبت‌نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور رفته بود، در نشست خبری با خبرنگاران اظهار داشت: هرچند روحانی اقدامات موثر و منطقی در راه رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ایران انجام داد اما بنده فکر می‌کنم امروز باید اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران مورد تجدیدنظر قرار گیرد و اقدامات مناسبی صورت گیرد.

وی در خصوص این که در صورت تایید صلاحیت به نفع چه کسی کناره گیری می کنید گفت: به نفع خودم.

هاشمی‌طبا در پایان تاکید کرد که کاندیدای پوششی روحانی نیست.

 

ثبت نام ۶۰ داوطلب در سومین روز ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۱۰

در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و تا ساعت ۱۰ صبح امروز تعداد ۶۰ داوطلب نام‌نویسی کردند.

ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۱۸ امروز ادامه دارد.

مشاور نهاد ریاست جمهوری کاندیدا شد

علیرضا رجایی مشاور نهاد ریاست جمهوری صبح امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد.

ساعت ۱۱-۱۲:

غرضی هم کاندیدا شد

سیدمحمد غرضی یکی از نامزدهای نهایی دوره‌ی قبل انتخابات ریاست جمهوری با حضور در وزارت کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

ثبت‌نام ۳۵۱ داوطلب در انتخابات ریاست‌جمهوری تا ساعت ۱۱ صبح امروز

در سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری تا ساعت ۱۱ صبح امروز، ۱۲۲ داوطلب برای نام‌نویسی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.

از این تعداد تاکنون ۶۴ داوطلب با ارائه مدارک خود در این انتخابات ثبت‌نام قطعی کردند که از این میان ۶۲ نفر مرد و ۲ نفر زن بودند.

 

غرضی در جمع خبرنگاران:  در بقیه هیچ نفعی نمی‌بینم که به نفع‌ آنها کنار بروم

محمد غرضی وزیر پست و تلگراف و تلفن دولت سازندگی، پس از ثبت نام برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار من اجماع ملی و حمله به بیکاری است.

وی افزود: بنده به قانون متعهدم؛ در دوره قبل هم از من پرسیدند که به نفع کسی کنار می‌روید، بنده گفتم در بقیه هیچ نفعی نمی‌بینم.

غرضی در ادامه یادآور شد: من باز هم این مطلب را مطرح می‌کنم؛ اگر کسی می‌خواهد تا آخر نماند یا به نفع کسی کنار بکشد از همین اول کنار برود تا وقت مردم را تضییع نکند.

 

نامزد انتخابات با چهره‌ی ظاهر عجیب و وعده‌ی ۱۰۰ روزه

این فرد پس از ثبت نام گفت: در صد روز اول وعده میدهم حقوقهای نجومی را قطع کنم.

 

ساعت ۱۲-۱۳:

یک دانش آموز دیگر هم کاندیدا شد

حسین امیدی دانش آموز مقطع دبیرستان با ۱۸سال و فرزند یکی از جانبازان جنگ تحمیلی با حضور در وزارت کشور ثبت نام کرد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور چند وقت اخیر به خانه ما آمده بود،گفت : آقای روحانی در آن روز قول های داد که تاکنون عملی نشده است؛ آیا حق یک جانباز ۷۰درصدی که دو دست خود را فدا این انقلاب کرده این است که امروز ۳ میلیون اجاره پرداخت کند.

ادامه دارد…

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.