پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های بندر امیرآباد روحانی: روابط تجاری مناسبی با دنیا داریم/ افزایش ۸۰ درصدی روابط ایران با روسیه
رئیس جمهور با اعلام اینکه روابط تجاری مناسبی با دنیا داریم، گفت: روابط اقتصادی ما با کشورهای همسایه در حال توسعه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های بندر امیرآباد اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل انجام شد.

وی تصریح کرد: حمل بار از بنادر ۲۱ درصد و مسافرت‌های دریایی ۵۳ درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده رشد و توسعه کشور است و در کنار واردات نیز صادرات مناسبی وجود دارد.

این مسؤول با اعلام اینکه دریا اهمیت ویژه‌ای از لحاظ اقتصادی، گردشگری و سیاسی دارد، افزود: در حوزه بنادر انزلی نیز پروژه‌های مناسبی افتتاح شد و ظرفیت بسیار خوبی در این زمینه به وجود آمد.

روحانی با اعلام اینکه روابط تجاری مناسبی با دنیا داریم، خاطرنشان کرد: روابط اقتصادی ما با کشورهای همسایه در حال توسعه است، در یک سال گذشته روابط خوبی با روسیه داشتیم و میزان ارتباط ما با روسیه ۸۰ درصد افزایش پیدا کرد.

وی با بیان اینکه تحول مناسبی در حوزه زیرساختی استان ایجاد شد، افزود: همه بخش‌ها باید در سال تولید و اشتغال آماده شوند.

رئیس جمهور با اعلام اینکه مشارکت مردم در سرمایه‌گذاری قابل توجه است، افزود: دولت در این بخش ۵۰۰ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری کرده و یک‌هزار میلیارد تومان دیگر توسط بخش خصوصی اعتبار اختصاص پیدا کرد.

روحانی با بیان اینکه بخش پست اسکله انزلی نیز توسط بخش خصوصی ایجاد شد، گفت: باید با ایجاد امنیت مردم را در مشارکت برای اجرای طرح‌های اقتصادی آماده کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.