پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

رئيس جمعيت هلال احمر نوشهر خبر داد;
نوشهر رویان پرحادثه ترین محور مازندران در ایام نوروز
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نوشهر گفت: محور نوشهر به رویان پرحادثه‌ترین محور مازندران در نیمه نخست طرح نوروزی امسال بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امیر حسین عسکرزاده در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های جمعیت هلال احمر نوشهر اظهار کرد: در نیمه اول طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ۹۵ تا پنجم فروردین امسال بیشترین حوادث جاده‌ای امدادرسانی شده در استان توسط پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سی‌سنگان نوشهر انجام شد.

وی با بیان اینکه در طول طرح نوروزی برای ۱۲ فقره تصادف جرحی در پایگاه امداد و نجات سی‌سنگان عملیات امداد و نجات انجام شد،افزود:تعداد ۶ تن از گردشگران منطقه سی‌سنگان دچار خفگی و گازگرفتگی ناشی از استفاده از پیک نیک و ذغال در چادر شدند که پس از اقدامات اولیه امدادی و پیش بیمارستانی به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر نوشهر با اشاره به استقرار یک پست ثابت و یک پست سیار و نمایشگاه در این شهرستان در ایام نوروز تصریح کرد:در این ایام در مجموع ۱۱ هزار و ۴۲۵ نفر به پست های ثابت و سیار مراجعه کردند و بیش از ۵ هزار بروشور توزیع شد.

عسکرزاده تعداد کل تصادفات ثبت شده در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای سی‌سنگان را ۱۰ فقره عنوان کرد و گفت: در مجموع در ایام نوروز از این پایگاه ۸ مصدوم ناشی از تصادف به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۱۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

وی از مراجعه حضوری هشت تن به پایگاه امداد و نجات کوهستانی بخش کجور خبر داد و تصریح کرد: در این حوزه تعداد یک فقره تصادف رخ داد که فرد مصدوم در این سانحه به‌صورت سرپایی درمان شد.

این مسئول با اشاره به اینکه آتش‌سوزی یک باب منزل مسکونی در بخش کجور از دیگر حوادث در طول رخ نوروزی بود، خاطرنشان کرد: تعداد سه نفر از بیماران دارای ناراحتی تنفسی، قلبی و … توسط آمبولانس هلال‌احمر پایگاه امداد و نجات کجور به مراکز درمانی منتقل شدند.

عسکرزاده در پایان گفت: در طول طرح نوروزی امسال محصولات فرهنگی مختلفی اعم از نقشه، تراکت، سی‌دی، بلیط نیم‌بهاء سینما، پازل، دعای سفر همراه با نقشه شهرستان نوشهر به تعداد ۳ هزار و ۳۵۲ نسخه توزیع شده است و ۲۴۵ مسافر و گردشگر نیز از خدمات “سحاب” استفاده کردند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.