پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

ایندیپندنت: هزینه سفرهای ترامپ در ۱۰ هفته معادل هزینه ۲ سال ریاست جمهوری اوباماست!
روزنامه ایندیپندنت در مطلبی، هزینه‌های سرسام‌آور سفرهای‌ رئیس‌جمهور آمریکا را، که از جیب مالیات‌دهندگان پرداخت می‌شود، بررسی کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

ایندیپندنت نوشت: هزینه های سفرهای تفریحی رئیس جمهور آمریکا به قدری زیاد است که اگر با همین روند ادامه دهد، هزینه ده ماه اول ریاست جمهوری‌اش با هزینه هشت سال دوران ریاست جمهور اوباما برابری خواهد کرد.

این روزنامه انگلیسی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: سفرهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به اقامتگاهش در فلوریدا تا کنون برای مالیات‌دهندگان آمریکایی دستکم ۲۴  میلیون دلار هزینه داشته است در حالی که این مبلغ تقریبا برابر است با هزینه ۲ سال اول ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین این کشور است.
ترامپ از ده هفته پیش که به ریاست جمهوری رسیده است، هفت آخر هفته را در مارئه لاگو گذرانده است. تخمین زده شده است که هر یک از این سفرها به علت اقدامات امنیتی برای رئیس جمهور، دستکم ۳ میلیون دلار هزینه دارد.
در کل، هزینه سفر اوباما در ۸ سال دوران ریاست جمهوری‌اش ۹۷ میلیون دلار بوده است که میانگین آن سالانه ۱۲/۱ میلیون دلار محاسبه شده است. این در حالی است که ترامپ این مبلغ را در اولین ماه ریاست جمهوری خود خرج کرده است. وی در سه تعطیلاتی که برای بازی گلف سپری کرده ده میلیون دلار هزینه کرده است.
در عین حال هزینه سفر و اقدامات امنیتی برای کل خانواده ترامپ احتمالا بسیار بیشتر است زیرا ملانیا، بانوی اول و بارون، کوچکترین پسر ترامپ، دستکم تا سپتامبر در نیویورک زندگی می‌کنند و اداره پلیس نیویورک اعلام کرده است برای حفاظت از بانوی اول و پسرش در برج ترامپ، روزانه بین ۱۲۷ تا ۱۴۶ هزار دلار هزینه می شود.
پس از میزبانی ترامپ از رئیس جمهور چین در مارئه لاگو در این آخر هفته، میانگین سفرهای ترامپ به فلوریدا حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار در هفته خواهد شد که اگر این روند ادامه یابد، هزینه‌های وی فقط در ده ماه اول ریاست جمهوری‌اش، معادل ۹۷ میلیون دلار هزینه کل ریاست جمهوری اوباما خواهد بود.
منتقدان گفته‌اند اگر رئیس جمهور آمریکا این سفرها را کاهش بدهد، می‌تواند هزینه برنامه‌های امنیت اجتماعی و هنری را که قصد کاهش آنها را دارد، با این پول بپردازد.
دولت ترامپ در نظر دارد ۵۷۹ میلیون دلار از هزینه های سازمان های دولتی را کاهش دهد و این مبلغ فقط کمی کمتر از ۶۰۰ میلیون دلار هزینه اقدامات امنیتی است که از جیب مالیات‌دهندگان برای سفرهای وی در مارئه لاگو در این دوره از ریاست جمهوری‌اش صرف می‌شود.
ترامپ پیش از مراسم تحلیف خود، بارها از گلف بازی اوباما در دوران ریاست جمهوری‌اش انتقاد کرده بود.
وی در اکتبر ۲۰۱۴ در توئیتر نوشته بود: «چطور می‌توان باور کرد که با همه مشکلات و گرفتاری‌هایی که آمریکا دارد، رئیس جمهور اوباما یک روز را صرف بازی گلف می‌کند؟»
ترامپ افزوده بود عاشق گلف است؛ اما اگر به کاخ سفید برود، دیگر هرگز روی بسیاری از مکان هایی که برای گلف می رود را نخواهد دید و تمام مدت در کاخ سفید می‌ماند و کار می‌کند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.