پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران خبر داد;
۳۲۱ مسجد در مازندران میزبان معتکفان است
مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: در سال گذشته از 23 هزار معتکف در مازندران، بیشتر جوانان بودند و همین موضوع موجب افزایش مساجد برگزار کننده اعتکاف از ۳۰۵ به ۳۲۱ مسجد در سال جاری شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حجت الاسلام ناصر شکریان با بیان اینکه اعتکاف در ایران دارای فراز و نشیب بسیاری بود، اظهار کرد: پیش از انقلاب تنها روحانیون در یک مسجد با نام امام حسن عسگری در قم معتکف می شدند اما در سال گذشته ۵ هزار و ۸۵۰ مسجد در کل کشور اعتکاف برگزار کردند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۶۸۵ هزار نفر در سراسر کشور معتکف شدند، افزود: در سال گذشته ۳۰۵ مسجد مازندران میزبان بیش از ۲۳هزار نفر معتکف بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با بیان اینکه هزار و ۱۰۰ نفر از معتکفان در سال گذشته بازنشسته بودند، افزود: بیشتر شرکت کنندگان جوانان بودند و همین موضوع موجب افزایش مساجد برگزار کننده اعتکاف از ۳۰۵ به ۳۲۱ مسجد در سال جاری شد.

شکریان با اشاره به حضور ۱۵هزار نفر جمعیت شهری و بیش از ۸ هزار نفر از اهالی روستا در مراسم اعتکاف سال گذشته، گفت: اعتکاف دانشجویی و دانش آموزی نیز در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه پیش بینی حضور ۲۵ هزار معتکف در سال جاری وجود دارد، تصریح کرد: درخواست همکاری از مسئولان شهری و روستایی به منظور ترغیب حضور در اعتکاف وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.