پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیانیه ی سایت مازندرانه در پی توهین به آیت الله جوادی آملی منتشر شد;
آقای عزتی! الگوی کشور اسلامی قطعا چرک نویس های اقتصاد غرب نیست
در پی اهانت اقتصاددان حامی دولت به آیت الله جوادی آملی یکی از علمای عالی قدر جهان اسلام در مناظره ی تلویزیونی،پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه سکوت را جایز ندانست و بیانه ای در این خصوص منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در پی اهانت مرتضی عزتی، اقتصاددان حامی دولت به آیت الله جوادی آملی یکی از علمای عالی قدر جهان اسلام در مناظره ی تلویزیونی، پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه سکوت را جایز ندانست و بیانه ای در این خصوص منتشر کرد، که به شرح زیر است :
اقای عزتی ،در حالی می گویید که علما نباید سیاست اقتصادی را دیکته کنند و دراین زمینه ورود پیدا کنند ؛که خود بدون بینش اسلامی، عضو هیت مدیره و رئیس انجمن علمی، اقتصاد اسلامی هستید و در حالی که از بی سوادی فقهی رنج می برید، اقدام به نوشتن مقالاتی در حوزه اقتصاد اسلامی چون ؛انفاق ،رفتار مصرف کننده مسلمان و پژوهش های در زمینه ارزیابی شرعی نرخ سود بانکی و از این دست ،کرده اید.
به نظرتان حرمت شرعی برخی اعمال بانکی آن هم در یک کشور اسلامی ربطی به مراجع تقلید ندارد ؟! ناکارامدی مسائل شرعی در نظام بانکی به فقه مربوط نیست ؟! لطفا یک اقتصاد دان باشید ،بفکر حل مشکلات اقتصادی کشور ، مسائل شرعی را به فقها بسپارید و به مراجع دیکته نکنید .
زمانی که خودتان برای حل مشکلات اقتصادی گامی بر نمی دارید، حداقل به دلسوزان آن حمله نکنید ؛آقای عزتی لطفا یک اقتصاد دان باشید نه کسی  که در یک مناظره برای طفره رفتن از پاسخ سوال متوسل به توهین دیگران می شود.
دنیای غرب با این نگاه سکولار در بحران های اقتصادی مدفون شده است ، شما به کجا می خواهید برسید ؟! جز این است که با پشتیبانی این تفکرات ،امروز در کشور شاهد بحران های فقر و بیکاری هستیم و با مشکلات بانکی دست و پنجه نرم می کنیم .
افکاری سکولاری موجب شد که اقتصاد مقاومتی زیر چرخ دنده های سودهای بانکی له شود و سیل بیکاری در کشور موج زند.
آقای عزتی ،الگوی کشوراسلامی قطعا چرک نویس های اقتصاد غرب نیست ،لطفا یک اقتصاد دان باشید .
پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه جسارت این اقتصاددان را توهینی بارز به علما دانست و از مراجع قضایی برای تسکین افکار جریحه دار شده پیگیری این موضوع را خواستار است چرا که در چند ماه اخیر نیز این اتفاق تکرار شد و با سکوت مسئولان و برخی رسانه ها همراه بود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

  1. شيما گفت:

    ممنون بابت این مطلب مفید

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.