پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

به قلم سمانه قلی پور؛
آمل در سالی که گذشت
از ورود احمدی نژاد در اول سال و حاشیه های ناتمام آن تا عزل و تعویض فرماندار در آخر سال و حاشیه های ناگفته آن ،اتفاق های بود که تاریخ 95را متمایز و سرنوشت آمل را متفاوت ساخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سالی که گذشت از بهارش پیدا بود ؛سالی پر جنب و جوش ،همراه با سکته های اجتماعی و ریزگردهای سیاسی ؛اما امان از اینکه طبیعت خشم اش را نشان دهد ،رویارویی با سرکشی اش توان کسی نخواهد بود .

نوروز ۹۵ با زلزله های تنش زا شروع شد ،سالی که در ابتدا شهر را دچار موج های مکزیکی کرده بود و هر لحظه بر ویبره شدن اش افزوده می شد ؛عیدی توام با استرس های ناخوانده و دید و بازدید های مواج .

آمل در ۴ فروردین ۲ بار لرزید وسریال زلزله را در سال ۹۵ آغاز کرد ،سریالی که با ورود احمدی نژاد ،رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت و فروردین زلزله ای آمل را تکمیل کرد.

رکورد دمای هوای آمل  در اردیبهشت شکسته شد و در حالی که باران های پاییزی ،سرمای زمستانی را در بهار تجربه می کردیم ،خبر شهادت شهید حاجی زاده مدافع حرم ،کوله باری از غم بر شانه های مردم آمل گذاشت  و چون شبیخونی سرد ،واقعه خان طومان ،آمل را درآتشی از اندوه غرق کرده بود.

تابستان با تفکرات زلزله ای جا پای بهار گذاشت ؛اما گویا قرار نبود آمل ،رنگ آرامش را ببیند طوفان های خانه خراب کن از راه رسیدند و این بار  شهر پر شده بود از وحشت های که هر لحظه به پیش می رفت ،بیشتر به واقعیتی ترسناک بدل می شد ؛ در حالی که انفجاری از رعد و برق ها ،سیر صعودی پیدا کرده بودند ؛ برق رفتن های معمول همیشگی براین ترس ها مضاعف می شد و آرامش شب های تابستان را در خود  مدفون می کرد ؛ گردبادی از دلهره و وحشت آمل را به سیتره گرفته بود.

تابستان،با گرمای طاقت فرسا با ماه مبارک رمضان در هم آمیخته شد و اداره برق با برق رفتنهای مداوم چون آموزگاری سخت بر امتحان الهی می افزود

مرداد ،فصل عزت آمل بود ؛ شادی پس از ماه ها دلهره ؛ درست در روزهای که المپیک حاشیه های فراوانی در پی داشت ، قاسم رضایی ،مرد المپیکی ایران ،بار دیگر عزت و سرفرازی پرچم ایران را بر دنیا بالا برد و غروری لذت بخش بر پیشانی آمل گذاشت.

پائیز ،فرش رنگینی برای ورود پرفسور سمیعی در آمل بود ؛بوی مهر با قدم های پرفسور ،شوری بی پایان برای آمل بزرگ بود ، قدم های که ستون های شهر را مستحکم تر کرد و لذت دانستن را پویا تر.

در آخرین ماه پاییز ، برف  آمل را سفید پوش کرد و قعطی گاز ، برق و آب این نعمت خدادادی را به نبردی سخت فرا خواند ؛در این چالشی دشوار چه باغ های از بین رفت و چه گل های برای دین بهار ناکام ماندند .

بهمن با ورود آرش وار شهید حرم ،گرمای نابی به آمل بخشید ،جمعیتی باشکوه تقویم آمل را به زیبایی ورق زدند و شهید زال نژاد بر روی دستهای همشهریانش چون تاجی نایاب می درخشید و به خانه ی ابدی اش پرواز می کرد.

اسفند ،این ته تغاری زمستان ،پر جنب و جوش ترین ماه سیاسی آمل بود ،افکاری که مدیران را عزل می کرد و استارتی شد برای تبلیغات انتخابات شوراها  در دنیای مجازی

از  ورود احمدی نژاد در اول سال و حاشیه های ناتمام آن تا عزل و تعویض فرماندار در آخر سال و حاشیه های ناگفته آن ،اتفاق های بود که تاریخ ۹۵را متمایز و سرنوشت آمل را متفاوت ساخت.

به قلم سمانه قلی پور

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.