پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

شیر در سال جدید ۲۰۰ تومان گران شد+ سند
در ابتدایی‌ترین روز های سال ۹۶ هر لیتر شیر یکی از برندهای پرفروش صنایع لبنی با ۲۰۰ تومان افزایش قیمت برای شیر بطری کم چرب و پر چرب همراه شد و به ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در کنار موج افزایش قیمت مواد غذایی در سال جاری، قیمت شیر یکی از تولید کنندگان پرفروش نیز در اولین روزهای سال جاری افزایش یافت.

بر این اساس شیر کم‌چرب و چر چرب بطری این برند (که شامل قیمت‌گذاری دولت نیز است) ۲۰۰ تومان در هر لیتر (۹۴۶ میلی لیتر) گران شد. قیمت هر لیتر از شیر این برند از ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در نوع کم‌چرب و پرچرب خود افزایش یافت و به رقم ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

بنابراین گزارش این افزایش قیمت در حالی صورت می‌گیرد که در سال گذشته نیز شاهد افزایش قیمت برخی از محصولات لبنی بوده‌ایم که در برخی از موارد با برخورد سازمان حمایت نیز روبه‌رو شده‌ است.

یکی ازخوابارفروشان خیابان جمال‌زاده تهران در این ارتباط می‌گوید: در چند روز ابتدایی سال جاری که محصولات این شرکت برای ما آمد شاهد افزایش قیمت ۲۰۰ تومانی در هر لیتر بطری بودیم اما بعد از یک بار توزیع،  قیمت شیر بطری کم‌چرب اصلاح شد.

وی می‌افزاید: در باری که قرار است به‌زودی برای ما بیاید قیمت هر لیتر شیر کم‌چرب این شرکت به ۲ هزار و ۵۰۰ تومان برگشته اما شیر پرچرب آن کماکان ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و ۲۰۰ تومان گران‌تر از سال گذشته است.

بنابراین گزارش آخرین قیمت مصوبی که برای هر لیتر شیر بطری پرچرب یک لیتر در نظر گرفته‌شده و بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی کالا و خدمات گذشته شده بود ۲ هزار و ۴۴۰ است که در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه ۵۴ میلی‌لیتر کم‌فروشی به فروش می‌رسید که قیمت این محصول در سال جاری توسط برند یادشده به ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.