پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کاهش بیش از ۲۰۰ هزار نفری مخاطب سینما در نوروز ۹۶ + جدول
افزایش 20 درصدی قیمت بلیت سینما یکی از دلایل کاهش مخاطب در سال 96 به شمار می‌رود که امسال در هفته دوم اکران نوروزی شاهد کاهش بیش از 200 هزار نفر در سالن‌های سینما بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

براساس آمار مکانیزه در هفته دوم اکران نوروزی با افت مخاطب بیشتری نسبت به هفته اول روبرو هستیم و در هفته دوم اکران ۲۲۷۴۸۷ نفر نسبت به سال گذشته کاهش مخاطب داشتیم. اگر قیمت بلیت افزایش نداشت حتما شاهد کاهش میزان فروش در سال جدید بودیم. کارشناسان معتقدند فیلم های اجتماعی مناسبی برای اکران نوروزی در نظر گرفته نشده است این در شرایطی است که تنها یک فیلم اجتماعی (ماجرای نیمروز) تاکنون توانسته نظر مخاطب را جلب کند و بعد از تعطیلات نوروزی نیز به نظر می رسد این اقبال ادامه خواهد یافت.

در تاریخ ۹۶/۱/۲ فیلم های اکران نوروزی (خوب بد جلف، گشت ۲، سه بیگانه، ماجرای نیمروز، آباجان و یک روز بخصوص) مورد اقبال ۸۱۵۸۹ قرار گرفت.

در تاریخ ۹۶/۱/۳ از فیلم ها در سالن سینما ۸۴۴۹۲ نفر دیدن کردند.

در تاریخ ۹۵/۱/۴ فیلم های اکران نوروزی (پنجاه کیلو آلبالو، من سالوادور نیستم، بادیگارد، ابد و یک روز، خشم و هیاهو و کفش هایم کو؟) مورد اقبال ۱۱۹۶۵۶ قرارگرفتند و در همین تاریخ در سال ۹۶ میزان مخاطب به ۱۰۵۸۷۲ نفر رسید.

در تاریخ ۹۵/۱/۵ از فیلم ها در سالن سینما ۱۱۷۲۱۱ نفر دیدن کردند و در همین تاریخ در سال ۹۶ میزان مخاطب به  ۹۶۱۶۸ نفر رسید.

در تاریخ ۹۵/۱/۶ از فیلم ها در سالن سینما ۱۳۰۷۰۳ نفر دیدن کردند و در همین تاریخ در سال ۹۶ میزان مخاطب به ۱۰۷۲۵۸ نفر رسید.

در تاریخ ۹۵/۱/۷ از فیلم ها در سالن سینما ۱۳۱۵۸۵ نفر دیدن کردند و در همین تاریخ در سال ۹۶ میزان مخاطب به ۱۱۱۶۸۳ نفر رسید.

در تاریخ ۹۵/۱/۸ از فیلم ها در سالن سینما ۱۳۹۱۶۹ نفر دیدن کردند و در همین تاریخ در سال ۹۶ میزان مخاطب به ۱۵۴۸۸۲ نفر رسید.

در تاریخ ۹۵/۱/۹ از فیلم ها در سالن سینما ۱۴۱۹۰۳ نفر دیدن کردند.

در تاریخ ۹۵/۱/۱۰از فیلم ها در سالن سینما ۱۸۹۲۰۶ نفر دیدن کردند.

در مجموع نوروز ۹۶ ۷۴۱۹۴۴ نفر از فیلم ها دیدن کردند که نسبت به سال گذشته با افت ۲۲۷۴۸۷ نفر مخاطب مواجه بودیم که این رقم نگران کننده است.

مقایسه میزان مخاطب در هفته دوم اکران نوروزی سالهای ۹۵و۹۶
تاریخ تعداد مخاطب تاریخ تعداد مخاطب
۹۶/۱/۲ ۸۱۵۸۹
۹۶/۱/۳ ۸۴۴۹۲
۹۵/۱/۴ ۱۱۹۶۵۶ ۹۶/۱/۴ ۱۰۵۸۷۲
۹۵/۱/۵ ۱۱۷۲۱۱ ۹۶/۱/۵ ۹۶۱۶۸
۹۵/۱/۶ ۱۳۰۷۰۳ ۹۶/۱/۶ ۱۰۷۲۵۸
۹۵/۱/۷ ۱۳۱۵۸۵ ۹۶/۱/۷ ۱۱۱۶۸۳
۹۵/۱/۸ ۱۳۹۱۶۹ ۹۶/۱/۸ ۱۵۴۸۸۲
۹۵/۱/۹ ۱۴۱۹۰۳
۹۵/۱/۱۰ ۱۸۹۲۰۶
مجموع مخاطب ۹۶۹۴۳۱ مجموع مخاطب ۷۴۱۹۴۴

انتهای پیام/

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.