پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مربی آملی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در گفتگو با مازندرانه مطرح کرد;
از بین شورانشینان آملی فقط خسرو ابراهیم زاده برای ورزش زحمت می کشد/استادیوم چمران به جای ورزشکارمعتاد پرورش می دهد
مربی آملی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در گفتگو با مازندرانه، گفت: از اسطوره های فوتبال در آمل فقط برای گرفتن عکسهای یادگاری استفاده می شود و در مدارس فوتبال آمل به جای توپ، پول جریان دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آمل شهرستانی که در همه چیز سرآمد کشور و آبروی مازندران است ؛خواسته یا ناخواسته درگیر مسائلی شده که راه پیشرفت آن را سد کرده و نمی گذارد این درخت تنومند جوانه هایش را بارور کند.

آمل شهری که مردمانش همیشه در تاریخ الگو بوده اند و محال است اتفاقی در این سرزمین و جهان بیافتد و پای یک شهروند آملی در میان نباشد از افتخارات علمی گرفته تا ورزشی ؛ از جایی که یک سلول کوچک با فکر اندیشمندی، متولد می شود تا جایی که مدال طلایی در المپیک افتخار آفرین می شود .

اندیشمندان زیادی در خاک این شهر قدم زده اند و چه علامه های در هوای آن نفس می کشند و همه اینها افتخارات ماست که آن را بر پیشانی این شهر زده ایم .

این شهر همه چیزش را عالی می خواهد حتی در فوتبال;امروز اسطوره های دارد که فارق از همه چیز بازی های جانانه ای در لیگ برتر انجام می دهند همچون حامد شیری ،حامد فلاح زاده ،صیاد منش ، دیو سالار و … که چه  گل های در این شهر زدند و چه ضربه هایی که در زمین های خاکی خوردند.

گفتگویی داریم با حسن فلاح یکی از خاک خوردگان عرصه فوتبال مازندران و آمل که در تاریخ ۲ /۱۱/۵۴ متولد شده و یکی از نمایندگان تاثیر گذار فوتبال مازندران در سطح کشور است و در حال حاضر یکی از مربیان تیم فوتبال پارس جنوبی جم در لیگ دسته یک می باشد.

*مازندرانه*از زمین های خاکی ملت آباد تا مربیگری تیم دسته یک فوتبال کشور

حسن فلاح از شروع فوتبالش به خبرنگار مازندرانه گفت: در زمین های محله ی ملت آباد در خیابان امام رضا (ع) شهرستان آمل فوتبالم را شروع کردم .

وی ادامه داد: مربیگری را از سال ۱۳۷۳ با تیم جوانان شهید هادیزاده شهرستان آمل آغاز کردم و با پشتکار توانستم در سال ۱۳۷۴ همراه با این تیم قهرمان نوجوانان مازندران شوم و در همان سال دست به کار بزرگی زدم و تیم فوتبال نوجوانان شهید هادیزاده آمل را به عنوان نائب قهرمانی کشور رساندم و چون علاقه زیادی به مربیگری داشتم به تهران رفتم و سرمربی تیم صنایع دفاع تهران شدم .

*مازندرانه*دارای مدرک مربیگری A آسیا هستم

فلاح مدرک مربیگری اش راA  آسیا عنوان کرد و گفت: مدرک مربیگری A آسیا را به همراه افرادی همچون علیرضا امامی فر،بهنام ابوالقاسم پور،محسن سیدی و …در سال ۱۳۸۰ گرفتم و سعی کردم با افراد بزرگی مثل مهدی پاشا زاده و مهدی تاتار  کار کنم تا به تجربیاتم افزوده شود.

وی ادامه داد: دستیار مهدی پاشا زاده و مهدی تاتار بودم و در تیم های چون پارسه شرقی تبریز ،صنام تهران ، درنا کار کرده و در حال حاضر در پارس جنوبی جم مربی مربی هستم.

آمل این روزها درگیر کارخانه ای از مدارس فوتبال شده است ؛آمارهای که از این گوشه و کنار می شنویم حاکی از انباشته شدن مدارس فوتبال در این شهر است .

*مازندرانه*در مدارس فوتبال پول در جریان است ،نه توپ

فلاح، فوتبال آمل را در حال نابودی خواند و افزود: این روزها آمل، درگیر کارخانه ای از مدارس فوتبال شده است و متاسفانه هیچ گونه نظارتی نیز بر روی آنها نیست و هر کسی می تواند آزادانه هر کاری که می خواهد انجام دهد!!!

این مربی فوتبال توجه کردن برخی مربیان به پول جای استعداد بازیکنان را از دردهای فوتبال مازنداران خواند و ادامه داد: درتیم های فوتبال خروجی نداریم ، درپایه ها اساسی کار نمی شود، در پایه هیچ مقامی در لیگ برتر نیاوردیم، و آنهایی هم که در لیگ دسته یک بودند ، نتوانستند به لیگ برتر راه پیدا کنند.

*مازندرانه*هر که از خانه اش قهر کرد مجوز فوتبال گرفت

وی عدم نظارت مناسب از سوی مسئولان را عامل اصلی مشکلات فوتبال آمل دانست و گفت: مسئولان باید به مدارس فوتبال نظارت داشته باشند، نه در تابستان بلکه در تمام طول سال و این را در نظر بگیرند که چه پیشرفتی در بازیکنان صورت گرفته است.

فلاح ادامه داد: متاسفم برای مسئولین شهر که هر کسی از خانه اش قهر کرد به آن مجوز فوتبال داده اند تا فقط به فکر جیب خود باشند ،نه به فکرجوانان این شهر که آنها را به تیم های معتبر هدایت کنند.

*مازندرانه*از بین شورانشینان آملی فقط خسرو ابراهیم زاده برای ورزش زحمت می کشد

فلاح از مسئولین شهر گله کرد و بیان داشت: موقع تقدیر ورزشی فقط یک عضو شورا و آن هم خسرو ابراهیم زاده در میادین ورزشی حضور پیدا می کند که باید تشکر ویژه ای از ایشان داشته باشیم اما موقعی که بخواهیم مصوبه ای در رابطه با ورزش تصویب کنیم، کل اعضای شورای شهر باید نظر بدهند .

وی افزود: چندین بار به چند عضو شورای شهر پیشنهاد راه اندازی تیم فوتبال شهرداری آمل را دادم اما با پاسخ اینکه اگر در جلسه شورای شهر مطرح شود مورد موافقت قرار نمیگیرد مواجه شدم و این در صورتی است که شهرداری ها در سطح اول فوتبال کشور تیم های قدری دارند و آمل با این همه پتانسیل می تواند به جایگاه بالایی دست پیدا کند.

*مازندرانه*انتخابات و وعده های پوچ و تو خالی کاندیدا برای حل مشکلات ورزش

فلاح با گلایه از برخی کاندید های شورای شهر و سوء استفاده آنها از آرای ورزشکاران در انتخابات، افزود: اکثر کاندیدهای شورای شهر برای جمع آوری آرا و نشستن بر صندلی شورا وعده های پوچ و تو خالی زیادی می دهند که یکی از آنها حل مشکلات ورزش شهر می باشد اما در عمل هیچ کاری از آنها صورت نمی گیرد.

*مازندرانه*استادیوم های ورزشی آمل به جای ورزشکار، معتاد پرورش می دهد

فلاح در خصوص آمل، شهری که زمانی ۵ استادیوم داشته، اما امروزه چیزی برایش باقی نمانده است و یا اگر مانده درگیر وعده های ۹ ساله است و هنوز بازسازی آن تمام نشده است، گفت: در آمل غیر از اجبارکلا زمین مناسب دیگری برای تمرین فوتبال وجود ندارد که آن هم باید اجاره شود و شاید خیلی ها هزینه پرداخت اجاره زمین، برای تمرین را نداشته باشند.

وی افزود: هر روز یک برندی می خواهد استادیوم چمران آمل را درست کند و فقط وعده وعید برجای مانده و خبری از عمل نیست و مسئولین ورزش و متولیانی چون هیئت فوتبال، تربیت بدنی آمل و مسئولین مربوطه، با بی تدبیری و عملکرد نامناسب ،استادیوم چمران آمل را مکانی برای رشد معتادان کرده اند.

*مازندرانه*بعد از دهه ۷۰ فوتبال آمل مرد

در دهه ۷۰ ما هفت الی هشت تیم در رده بزرگسالان در آمل داشتیم که این تیم ها تحت نظر مربیان بزرگی هدایت می شدند.تیم های مثل شهید هادیزاده،پرستو،آمل جوان ،تهران جوان و … از جمله تیم های خوب رده بزرگسال در دهه ۷۰ بودند

*مازندرانه*اگر دوباره متولد شوم به سمت فوتبال نمی روم

اگر دوباره متولد شوم به سمت فوتبال نمی روم چرا که از اهالی فوتبال مخصوصا در آمل و مازندران ضربه های زیادی خوردم و به همین خاطر به پسرم امیر علی سفارش کردم به سمت همه چیز برود جزء ورزش.

*مازندرانه*جوانان آملی یک استادیوم فوتبال برای تمرین ندارند

متاسفانه مسئولان ورزشی شهرستان آمل هیچ اقدام مناسبی برای رفع مشکلات فوتبال در آمل انجام نمی دهند و فوتبالیست های این شهرستان برای تمرین کردن زمین مناسبی ندارند و این ها همه درد است که جوان با استعداد آملی به دلیل عدم مدیریت مناسب مسئولان نمیتواند به فوتبالش ادامه دهد و موفقیت کسب کند.

*مازندرانه*از اسطوره های فوتبال در آمل فقط برای گرفتن عکسهای یادگاری استفاده می شود

ما بازیکنان و مربیان بزرگ و تاثیرگزار فراوانی در سطح کشور داریم که متاسفانه قدر این سرمایه های شهرستان را نمی دانیم و به جای استفاده از بار فنی و دانش آنها برای پیشرفت فوتبال آمل به چند عکس یادگاری برای تبلیغات مدرارس فوتبال بسنده می شود که این درد بزرگی است.

*مازندرانه*تیم فوتبال پارس جنوبی جم از شانس های اصلی صعود به لیگ برتر است

فلاح درباره تیم فوتبال پارس جنوبی جم گفت: خدا را شکر با کمک بازیکنان، کادر فنی، مدیر عامل و تمام زحمت کشان باشگاه و خصوصا مهدی تارتار تیم در وضعیت مناسب قرار دارد و امیدواریم بتوانیم روند رو به رشد خود را ادامه دهیم و به لیگ برتر صعود کنیم چرا که تیم پارس جنوبی جم و هواداران فهیم و ارزشمند آن استحقاق این مهم را دارند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سلام افتخاراملی ها

 2. ناشناس گفت:

  دردفوتبالیست های شهرباشجاعت گفتی ممنون

 3. ناشناس گفت:

  دردورزش رابه مسولین شهربازگوکرده وازفلاح ممنونیم، تهمت طرفداری شخص به خصوص نگویدوبخوانید وشجاعانه به مسولین دردورزش رایاداوری کنید

 4. ناشناس گفت:

  فلاح آملی هرجاکه هستی موفق وسربلند، باعث افتخار آملی هاهستید،باتشکرازمازندرانه ترتیب مصاحبه رادادید، عبدی ازامل

 5. ناشناس گفت:

  سلام آقا فلاح دلسوزانه درد ورزش شهر بخصوص فوتبال رابیان کردی، متشکریم، باباییان

 6. ناشناس گفت:

  باتشکرازسردبیرمحترم مازندرانه، ازینکه مربی بادانش وتحصیل کرده شهرمان آقا ی فلاح رادعوت کردید،باتمام وجود ازتجربیاتش ومعلوماتش استفاده کنیم،خراسانی دابودشت

 7. ناشناس گفت:

  خبرمازندرانه سلام، مابه‌ وجود مربیان بزرگ آملی همچون فلاح،توکلی، درلیگ ایران فعالیت دارندافتخارمیکنیم، افسوس به حال مسولین ورزش شهر که یک تیم فوتبالدرلیگ استان نداریم ولی مربیان بزرگ شهرمان بیرون استان هنرخودشان رانمایش میدهند،حسینی…. احمدی….. چنگیزی آمل

 8. ناشناس گفت:

  سردبیرمحترم مازندرانه. باعرض سلام، ازخبرنگاران عزیزتان بخواهید تدارک مصاحبه با مربیان دلسوز شهرمان درهرنقطه ازکشورفعالیت دارندگزارش تهیه وبه نسل جوان شهرمان معرفی کنید،فلاح دلسوزوباتعصب آملی متشکریم…….تیم جوانان وشتانی سابق،

 9. رضا محمدی گفت:

  واقعا شجاعت به خرج دادین

 10. مجتبی محبی گفت:

  ممنون مرد پرتلاش و مربی باافتخار شهر واستان ما از حرف های دلسوزانه درباره فوتبال بیمار شهر ما.امیدوارم که این شهر روی خوش فوتبال را دوباره با کمک و تجربیات شما ببیند.

 11. ناشناس گفت:

  سلام خدمت. سردبیرمازندرانه، ازشماتشکرمیکنیم که اسطوره فوتبال آمل شاغل دربیرون استان آقای فلاح رادعوت کردید

 12. فاضل بابائی گفت:

  با سلام و ضمن تشکر از صحبت های شفاف و با تفکر جناب آقای حسن فلاح بعنوان مربی شایسته و آینده دار کشور امیدوارم همه مشکلات با مدیریت درست برطرف گردد و از افراد با تجربه و قدیمی فوتبال و ورزش آمل جهت رفع همه موانع استفاده گردد.

 13. ناشناس گفت:

  جناب آقا ی فلاح ازشمادرخواست میکنیم بیشتربرای فوتبال آمل قدم بردارید، چون ماجوانان فوتبالی این شهر دراغوش وعده های مسولین ورزشی شهر ومربیان بدون اطلاعات.فوتبالی درحال نابودشدنیم، برای بازی کردن درلیگ تهران طلب ده میلیون ازطرف یک مربی تازه به دوران رسیده حوت مدرک مربیگریش درجه دی توازن درلیست نشسته ازمامیخواهد، ماچکارکنیم، به دادمابرسید،،،،،،جوانان بدون تیم فوتبال آملی

 14. ناشناس گفت:

  جناب آقا ی فلاح ازشمادرخواست میکنیم بیشتربرای فوتبال آمل قدم بردارید، چون ماجوانان فوتبالی این شهر دراغوش وعده های مسولین ورزشی شهر ومربیان بدون اطلاعات.فوتبالی درحال نابودشدنیم، برای بازی کردن درلیگ تهران طلب ده میلیون ازطرف یک مربی تازه به دوران رسیده. آملی که مدرک مربیگریش درجه دی تازه گرفته نشسته به پای جوانان. آملی وازمامیخواهد، ماچکارکنیم، به دادمابرسید،اگرپول نداریم ولی استعداد داریم. چکارکنم مسولین ورزشی شهرازخواب زمستان بیدارشویدوببینید،،،،جوانان بدون تیم فوتبال آملی،

 15. ناشناس گفت:

  سردبیرمحترم مازندرانه باسلام،سعی کنید ازمربیان وبزرگان آملی شاغل دربیرون ازاستان دعوت درمراسمات جوشن ها وازانان قدردانی وبه همشهری هامعرفی گردد،،،،،،حسینی، مرادپور،جمشیدی

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.