پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

تصمیم نهایی در خصوص حضور هاشمی رفسنجانی در لیست جامعه روحانیت گرفته نشده است
رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان درخصوص حضور هاشمی رفسنجانی در لیست جامعتین گفت: آقای هاشمی در لیست جامعه مدرسین نیست اما جامعه روحانیت ملاحظاتی دارد و در این خصوص هنوز تصمیم نهایی گرفته نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت الله محمد علی موحدی کرمانی رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان با حضور در نشست ۳ هزار نفری مسئولان بسیج دانشجویی که در مصلی تهران برگزار شد اظهار داشت: دشمن نور را پنهان کرده بود خصوصا در کشور ایران اما به یکباره این نور طلوع کرد و کشور ما را نورانی کرد و این نور به سایر کشورها نیز رسید. این کار در کشور ما به دست امام خمینی صورت گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: نعمت این انقلاب را آنانی که دوران شاه را دیده‌اند می‌فهمند. علاوه بر آن آنانی که اوضاع آن زمان را شنیده‌اند و یا تاریخ آن زمان را خوانده‌اند نیز می‌فهمند که بر این کشور و مردم چه گذشت.

آیت الله موحدی کرمانی تصریح کرد: بیگانه، خائنی را مانند رضاخان پیدا کرد و بر مردم ما مسلط کرد و به او گفتند هر چه ما می‌گوییم باید عمل کنید. رضاخان و پسرش کشور را فروختند نه عزتی برای مردم باقی گذاشتند و نه دین و نه دنیایی .

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مردم در زمان شاه جرات نمی‌کردند اسم امام را ببرند گفت: حتی پیش نمازها و علمای ما نیز جرات نمی کردند فتوای امام را بگویند. در رساله‌ها نیز به جای اسم امام حرف «خ» را می‌نوشتند.

موحدی کرمانی با فرمایشی خواندن انتخابات در دوران پهلوی گفت: در آن زمان نمایندگان را شاه مشخص می‌کرد. شاه می‌گفت رای‌ها را با نام فلانی پر کنید و این کار را می‌کردند. در آن زمان فرهنگی را هم که داشتیم فرهنگ غربی بود. در آن زمان نه آبرو، نه عزت و نه استقلال داشتیم و کشور برای انگلیس و آمریکا بود.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تصریح کرد: پهلوی قانون کاپیتولاسیون را در مجلس تصویب کرد. این قانون آن قدر زشت بود که نمی‌خواستند خبرش از مجلس به بیرون درز کند اما امام خمینی آن‌ها را رسوا کرد.

وی با بیان اینکه امروز کشور ما مستقل شده است گفت: امروز آمریکا به دنبال این است که با ما مذاکره کند و با رئیس جمهور ما ملاقات کند  که رئیس جمهور ما وقت ملاقات نمی‌دهد.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز افزود: امروز است که می‌توانیم شجاعانه آمریکایی‌ها را دستگیر کنیم و بعد رئیس جمهور و وزیر خارجه آن کشور التماس می‌کند که آنان را آزاد کنیم این از قدرت ایران است.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به نقشه آمریکا برای نفوذ به کشور گفت: آمریکایی‌ها که از این کشور رانده شدند، اکنون می‌خواهند برگردند و به مراکز تصمیم گیری این کشور نفوذ کنند که رهبری این خطر را هشدار دادند. از این روشن‌تر که رهبری بگوید می‌خواهند در مجلس نفوذ کنند؟ باید مواظب باشیم آمریکا به کشور برنگردد و فرهنگ، سیاست و اقتصادش را به کشور و مردم ما تزریق نکند.

وی تاکید کرد: امام هم فرمودند مواظب باشید انقلاب به دست نااهلان نیفتد، یعنی حواستان باشد به چه کسی می‌خواهید رای بدهید، هم خودتان مراقب باشید و هم غافلان را بیدار کنید.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در خصوص انتخابات پیش رو نیز گفت: مقام معظم رهبری برای مردم تهران راه علاجی پیشنهاد کردند و فرمودند حال که شناخت ۳۰ نفر آدم صالح و یا اصلح سخت است به لیستی رای دهید که پشت آن لیست افراد مومن، متدین، انقلابی و شناخته شده باشد.

وی تصریح کرد برخی می‌خواهند منویات آمریکا را در کشور عملی کنند اما زیر ماسک دیگری قرار می‌گیرند و ادعا می‌کنند که متدین هستند و به انقلاب، امام و رهبری ارادات دارند و به دنبال سعادت و رفاه مردم هستند اما دروغ می‌گویند. آمریکا به دست اینها می‌خواهد به کشور نفوذ کند.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان پیرامون ارائه لیست واحد توسط این شورا گفت: عده‌ای به عنوان اصولگرا حول محور روحانیت جمع شدند و ماه‌هاست که تحقیق می‌کنند که چه کسی بهترین است و حال که لیستی تهیه و منتشر شد شاید نفس راحتی می‌کشند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: افراد زیادی هم خودشان را به این مجموعه معرفی کردند اما ظرفیت محدود است و تقاضا غیر محدود. برای تهرانی‌ها تنها ۳۰ صندلی است اما بیش از ۳۰۰ نفر مراجعه کردند.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان با بررسی‌هایی که انجام دادند به لیست واحدی رسیدند و آن‌ را منتشر کردند، وظیفه همه ماست که مردم را توجه دهیم که این لیست مورد تائید جامعه روحانیت مبارز، پایداری، ایثارگران، موتلفه و .. است. مقام معظم رهبری فرمودند من هم به لیستی که به دست افراد مومن، متدین و انقلابی تهیه شده است رای می‌دهم. پس دیگر مردم نگویند در این لیست من کسی را نمی‌شناسم پس به آن رای نمی‌دهم چرا که این افراد با شناخت افراد دارای صلاحیت به لیست وارد شدند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مجلس خبرگان و شورای اسلامی گفت: در خصوص مجلس خبرگان باید بگویم که ما امیدواریم خداوند وجود رهبری را تا ظهور حضرت مهدی حفظ کند تا دیگر نیاز نباشد خبرگان رهبر دیگری را انتخاب کنند. اما اگر در طول این ۸ سال اتفاقی افتاد این خبرگان باید برای آن زمان فکر کنند. خود رهبری نیز گفته‌اند که کلید کشور در دست رهبر است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز در خصوص رای به کاندیدای مجلس خبرگان نیز گفت: ما در رای دادن به کاندیدای خبرگان باید ببینیم طرز تفکر این کاندیداها چیست و کدام فرد را برای رهبری می‌پسندند شاید در این خصوص چند لیست داده شود اما باید بدانیم لیست را چه کسی تهیه کرده است.

امام جمعه موقت تهران با توجه به نقش جامعتین از ابتدای انقلاب تا امروز گفت: جامعتین از ابتدای انقلاب در میدان مبارزه بود و در هر انتخاباتی لیست ارائه می‌دادند و امسال نیز لیست ارائه خواهد داد.

موحدی کرمانی تاکید کرد: باید به این لیست جامعتین رای داد و دیگران را نیز روشن کنید که به لیست جامعتین رای دهند که اگر به این لیست رای دهند به وظیفه عمل کردند و نزد خدا ماجور خواهند بود.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: امروز حفظ انقلاب با همین رای مردم در انتخابات است که اگر رای درستی بدهیم انقلاب را حفظ کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: البته نباید صندلی مجلس نیز برای کاندیداها شیرین باشد و باید بدانند تکلیف سختی بر دوششان خواهد بود.

وی از افراد لیست اصولگرایان دعوت کرد و به آنان توصیه کرد مواظب باشید اخلاصتان آسیب نبیند و هدفی غیر از خدا نداشته باشید و مبادا این پست برایتان شیرین باشد.

آیت الله موحدی کرمانی در خصوص عدم حضور لاریجانی در شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان گفت: آقای لاریجانی چون رئیس قوه مقننه هستند در جلسه شورای مرکزی ائتلاف شرکت نکردند اما به شخص من در مجمع تشخیص مصلحت گفت من با تو هستم و هر نظری تو داشته باشی همان نظر من است.

رئیس شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان در خصوص حضور هاشمی رفسنجانی در لیست جامعتین نیز گفت: آقای هاشمی در لیست جامعه مدرسین نیست اما جامعه روحانیت ملاحظاتی را دارد و هنوز در این خصوص تصمیم نهایی را نگرفته است. جلساتی در این خصوص داریم که در آن تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: به خود آقای هاشمی نقاطی که مورد ضعیف ایشان بود و مورد اعتراض من بود گفتم و ایشان هم پذیرفتند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.