پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بیوه داعش به همدستی در مرگ گروگان زن آمریکایی متهم شد+ عکس
سازمان اف بی آی، بیوه یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش را به دخالت در گروگان گیری امدادگر زن آمریکایی پیش از مرگ وی متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دادستان های فدرال آمریکا “نسرین اسد ابراهیم بهار،” ملقب به ام سیاف را به گروگان گیری “کایلا مولر،” امدادگر زن آمریکایی پیش از کشته شدن در سوریه متهم کردند.
در نامه استشهادی که روز گذشته منتشر شد، “ویلیام هینی،” مأمور ویژه اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی)، این زن عراقی را به دخالت در مرگ “مولر” در فوریه ۲۰۱۵ (بهمن ۹۳) متهم کرد.
این استشهاد، جزئیات جدیدی از دوران اسارت مولر آشکار کرد. کایلا مولر زن ۲۶ ساله اهل آریزونا اوت ۲۰۱۳ (مرداد ۹۲) – در روز دوم حضورش در سوریه — بوسیله عناصر گروه تروریستی داعش ربوده و به همراه دیگر گروگان ها به زندان منتقل شد.
در سپتامبر ۲۰۱۴ (شهریور ۹۳)، از زندان داعش به اسارت محمد الشلبی ملقب به ابوسیاف، یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش و همسرش درآمد.
ابو سیاف، مولر و دیگر گروگان های زن را در اتاق هایی مخوف زندانی کرده بود. بنابر نوشته این استشهاد، “ابوبکر بغدادی،” سرکرده گروه تروریستی داعش مولر و دو زن ایزدی را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می داد.
بر اساس بیانیه وزارت دادگستری، ام سیاف می دانست ابوبکر بغدادی چه رفتاری با مولر داشته است. ام سیاف همچنین زنان را تهدید کرده و به آنها گفته بود اگر به حرفش گوش ندهند آنها را می کُشد. سیاف همچنین این زنان اسیر را تنبیه می کرد و آنها را کافر می خواند.
بر اساس این استشهاد، سیاف فیلم های خشونت آمیز و تبلیغاتی داعش را به این زنان اسیر نشان میداد. حتی برخی از این زنان جوان را به عنوان برده جنسی به مردان داعشی می فروخت. مولر در دوران اسارت، برده جنسی ابوبکر بغدادی بود.
ام سیاف حتی اعتراف کرد زمانی که شوهرش در سفر بود، مسئولیت کامل مولر و دیگر گروگان ها را بر عهده داشت.
کایلا مولر برای کمک به پناهجویان سوری به سوریه سفر کرده بود. مرگ او در فوریه ۲۰۱۵ (بهمن ۹۳) اعلام شد؛ اما گروه تروریستی داعش مدعی شد این زن درحملات هوایی اردن کشته شده است. ام سیاف بوسیله نیروهای ارتش آمریکا در مه ۲۰۱۵ (اردیبهشت ۹۴) بازداشت شد. ارتش آمریکا پس از ۳ ماه بازجویی، وی را به بازداشتگاهی در کردستان عراق منتقل کرد.
کایلا مولر
بیوه داعش به همدستی در مرگ گروگان زن آمریکایی متهم شد+ عکس

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.