پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

برف و کولاک در ۱۷ استان بیش از ۱۰ هزار نفر را زمین‌گیر کرد/ اسکان ۶۵۰ نفر و نجات ۷ مادر باردار
رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به بارش برف در ۴۸ ساعت گذشته در ۱۷ استان کشور گفت: در این مدت امدادگران به بیش از ۱۰ هزار نفر امدادرسانی کرده ۶۵۰ نفر را اسکان داده و ۷ مادر باردار را از مرگ و یخ‌زدگی نجات دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

از وقوع برف و کولاک در ۴۸ ساعت گذشته در ۱۷ استان کشور خبر داد.

وی گفت: بارش برف و وقوع کولاک در آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، البرز، تهران، خراسان شمالی،‌ چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کردستان، گلستان، گیلان، لرستان، مازندارن، مرکزی و همدان با بارش برف سنگین روبه‌رو شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، ادامه داد: در این مدت امدادگران در قالب ۱۱۹ تیم امدادی به ۱۰ هزار و ۶۱۷ نفر امدادرسانی کرده و ۶۵۰ نفر آنها را به صورت اضطراری اسکان دادند.

وی به امدادرسانی در ۵۴  محور اصلی کشور اشاره کرد و گفت: در این جاده‌ها ۷ نفر از مادران بارداری که در برف گیر افتاده بودند از یخ‌زدگی نجات پیدا کرده و به مراکز درمانی انتقال یافتند.

به گفته وی، تا ساعت ۶ صبح امروز جاده‌های کندوان در استان البرز و مازندران، سمنان، فیروزکوه در استان سمنان و تهران، میامی ـ گرمه ـ چمن‌بید در استان خراسان شمالی، زنجان ـ‌ طارم در استان زنجان، شمشک ـ دیزین در استان‌های البرز و تهران، پونل ـ خلخال در استان‌های گیلان و اردبیل، سروآباد ـ‌ پاوه در استان کردستان و گنجنامه ـ تویسرکان در استان همدان به علت بارش برف مسدود شده بودند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.