پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

دام گسترده کلاهبرداران سایبری برای شهریه دانشجویان
رئیس پلیس فتا سمنان ، آغاز ترم تحصیلی جدید و پرداخت شهریه دانشگاه‌ها را فرصت مناسبی برای سوء استفاده كلاهبرداران سایبری دانست به عموم دانشجویان توصیه كرد: مراقب شگردهای جدید سرقت اطلاعات باشید .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ “سید علی میر احمدی” گفت: یکی از موضوعاتی که در آغاز ترم جدید دانشگاهی برای دانشجویان اهمیت بالایی دارد، انتخاب واحد و پرداخت شهریه است.

وی افزود: در این بین دانشجویان نیز از طرق مختلف اقدام به پرداخت شهریه می کنند که یکی از متداول ترین راه¬ها واریز اینترنتی شهریه است.

“میر احمدی” گفت: کلاهبرداران و مجرمان سایبری نیز از این فرصت استفاده کرده و با شگردهای متنوع اقدام به سرقت اطلاعات بانکی دانشجویان می کنند.

وی با تاکید بر پرهیز از شتاب و عجله در پرداخت شهریه دانشگاه ها، به دانشجویان گرامی توصیه کرد: چنانچه از مراکزی همچون نت سراها برای پرداخت شهریه استفاده می کنید، شخصا مراحل پرداخت را انجام دهید.

میراحمدی گفت: هنگام پرداخت شهریه در صفحه پرداخت الکترونیکی، حتما از صفحه کلید مجازی تعبیه شده درگاه بانکی استفاده کنید.

وی افزود: بلافاصله بعد از پرداخت شهریه الکترونیکی، به نزدیک ترین دستگاه عابر بانک مراجعه نموده و رمز دوم کارت خود را تغییر دهید.

این مسئول انتظامی تاکید کرد: به هیچ عنوان رمز ورود و رمز دوم اینترنتی کارت خود را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

میراحمدی مشاهده پروتکل امنیتی https در قمست url را یکی از راه های اطمینان از اصالت درگاه های بانکی عنوان و تاکید کرد: هنگام ارائه اطلاعات از ورود به سایت مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.