پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

معاون مشارکت های مردمی بهزیستی مازندران:تاکنون بیش از ۹۰ واحد مسکونی به خانوارهای دو عضو معلول تحت پوشش بهزیستی تحویل داده شد/فرماندار آمل: حضور و مساعدت خیرین برای کمک به معلولین بسیار تاثیرگزار است
رییس بهزیستی آمل در جلسه شورای مشارکت های مردمی شهرستان گفت: در آمل 52 خانواده 2 معلول وجود دارند که فاقد مسکن هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

جلسه شورای مشارکتهای مردمی بهزیستی با حضور علاالدینی معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران، منفرد معاونت استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آمل، حسین زاده ربیس اداره بهزیستی شهرستان آمل، اعضای مجمع خیرین شهرستان آمل و جمعی از مسولین ادارات و نهادهای شهرستان آمل با محوریت ساخت مسکن برای خانوادههای دارای دو عضو و بیشتر از دو عضو معلول در سالن کنفرانس فرمانداری آمل برگزار شد.
علاالدینی معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران با اشاره به تامین مسکن خانوادههای دارای دو عضو و بیشتر از دو عضو معلول گفت: برای اولین بار در کشور فرصتی در دولت تدبیر و امید، برای تامین مسکن خانوادههای دارای چند عضو معلول بوجود آمده است که ما باید تمام ظرفیتها و پتانسیلهای دولتی و غیردولتی موجود را در جهت استفاده بهینه از این فرصت به کار گیریم تا بتوانیم گامی در راستای ساخت مسکن مددجویان برداربم.
علاالدینی با اشاره به اینکه مشارکتهای مردمی و کمکهای نقدی و غیرنقدی خیرین در راستای تامین مسکن، توانمندسازی و اشتغال زایی جامعه هدف بهزیستی است، اظهار داشت خیرین استان مازندران از جمله خیرین شهرستان آمل سهم زیادی در ساخت و تامین مسکن مددجویان تحت پوشش بهزیستی دارند.
علاالدینی اظهار داشت که تهیه زمین و سهم آورده اولیه از موضوعات مهم و اساسی در ساخت مسکن خانوادههای دارای چندعضو معلول است که در دولت یازدهم این دو مقوله اساسی تامین شده است.
معاون مشارکتهای مردمی و مراکز غیردولتی بهزیستی مازندران حضور و مشارکت مجمع خیرین، شهرداری و اداراتی همچون بنیاد مسکن، راه و شهرسازی، اوقاف، هلال احمر و بنیاد مستضعفان در ساخت و تامین مسکن جامعه هدف بهزیستی را ارزشمند دانست و تصریح کرد: تاکنون بیش از ۹۰ واحد مسکونی به خانوارهای دو عضو معلول تحت پوشش بهزیستی استان تحویل داده شد.

منفرد معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل نیز بر حضور  و مساعدت خیرین برای کمک به معلولین تاکید داشت و مصوب نمود که مجمع خیرین با همکاری دیگر خیران سهم آورده اولیه مسکن را بصورت نقدی وغیر نقدی تامین کنند.

وحید حسین زاده ریس بهزیستی آمل در ادامه گفت: در شهرستان آمل ۳۱ خانواده دو معلول شهری و۲۱ خانواده دو معلول روستایی هستند که فاقد مسکن هستند و در صورت تامین زمین وسهم اولیه اورده مددجویان برای شهر به مقدار۳۲میلیون وام بلاعوض و برای روستا ۱۸میلیون وام بلاعوض پرداخت می گردد.

در همین راستا زمینی به مقدار۱۲۰۰متر توسط مسکن و شهرسازی تحویل انجمن خیرین مسکن ساز استان مازندران شد تا مقدمات کار مهیا شود.

photo_2017-01-08_17-58-57 photo_2017-01-08_17-59-34 photo_2017-01-08_17-59-39 photo_2017-01-08_17-59-44

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.