پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

«نمک» را بر سر سفره نیاورید
به مناسبت هفته بسيج آموزش همگاني تغذيه، برنامه «فراسو» شبكه راديويي سلامت، يكشنبه ـ 19 دي ماه، با حضور كارشناسان به سوالات شنوندگان درباره «مصرف نمك» پاسخ مي دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

در برنامه «فراسو» این شبکه رادیویی به منظور آگاهی، اطلاع رسانی، تعامل با شنوندگان و ارائه راهکارهای مناسب هر روز از پزشکان متخصص دعوت می شود تا در کنار کارشناس مجری برنامه به سوالات و پیامک های شنونده ها پاسخ و راهکارهای مناسب را ارائه دهد.
«نمک» یکی از مواد غذایی ضروری برای سوخت و ساز بدن انتقال پیام های عصبی و کارکرد صحیح عضلات در بدن است اما مصرف بیش از اندازه آن عامل پر فشاری خون و مشکلات قلبی است توصیه می شود نمک را بر سر سفره نیاورید و از مصرف فراورده های غذایی مثل سوسیس و کالباس خودداری کنید و در هنگام خرید به برچسب مواد غذایی اماده و بسته بندی شده دقت کنید چون بسیاری از انها حاوی مقدار زیادی نمک است.
در همین راستا، این برنامه رادیویی روز یکشنبه که کاری از گروه تغذیه رادیو سلامت است، با حضور احمد اسماعیل زاده، دکترای تغذیه به موضوع «نیاز بدن به نمک و عوارض مصرف بیش از اندازه» خواهد پرداخت.
یاد آور می شود، برنامه «فراسو» شبکه رادیویی سلامت، روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته، از ساعت ۸:۳۰ به مدت ۳۰ دقیقه بر روی موج اف.ام ردیف ۱۰۲ مگاهرتز، تقدیم شنونده های صدای دانش، نشاط و آرامش می شود.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.