پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

اختصاصی مازندرانه/
بازدید هیات اعزامی دانشگاه مازندران از دانشگاه ذی قار عراق +تصاویر
دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران و هیات همراه از دانشگاه ناصریه(ذی قار) کشور عراق دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران از دانشگاه ناصریه(ذی قار) کشور عراق دیدار کرد. دکتر میرنیا در سخنرانی‌ که در این دانشگاه ایراد کرد ضمن تاکید بر اشتراکات تاریخی‌ و  مذهبی میان دو کشور همسایه ابراز امیدواری کرد روابط دو کشور در سطوح علمی‌ و دانشگاهی نیز شاهد گسترش روزافزونی باشد.
دکتر میرنیا همچنین تمایل دانشگاه مازندران برای ایجاد روابط دانشگاهی بیش از پیش با این دانشگاه تاکید و برای نشان دادن حسن نیت اعلام کرد: طی‌ سال تحصیلی‌ آینده تعداد ۵ بورس دوره دکتری به مربیان این دانشگاه اعطا می شود.
شایان ذکر است که سه‌ دانش‌آموخته عراقی مقطع دکتری دانشگاه مازندران هم اکنون به عنوان استادیار در این دانشگاه مشغول تدریس هستند و در حال حاضر سه‌ تن از مربیان این دانشگاه در مقطع دکتری در دانشگاه مازندران به تحصیل اشتغال دارند.

رییس دانشگاه مازندران همچنین از دانشکده های مختلف این دانشگاه بازدید بعمل آورد و با روسا و اساتید هرکدام از دانشکده ها گفتگو کرد.

در پایان سخنرانی‌ که با حضور ریاست، معاونین، روسای دانشکده ها و اساتید این دانشگاه برگزار گردید رییس دانشگاه مازندران دانشنامه‌های دانش آموختگان عراقی‌ را به آنها اعطا کرد.

دانشگاه ناصریه(ذی قار) با دارا بودن بیش از ۱۷۰۰۰ دانشجو و نزدیک به ۱۱۰۰ عضو هیأت علمی،‌ سومین دانشگاه بزرگ این کشور بعد از دانشگاه های بغداد و بصره است. با توجه به اینکه بسیاری از گروه های آموزشی این دانشگاه دوره های آموزشی خود را تا مقطع کارشناسی ارایه می کنند، انتظار می رود همکاری های دو جانبه بتواند دانشگاه مازندران را به عنوان یکی‌ از مقاصد اصلی‌ تحصیل برای مقاطع ارشد و دکتری این دانشگاه تبدیل کند.
شایان ذکر است: دکتر محمود عزیزی و دکتر مصطفی کمالجو ، رییس دانشگاه مازندران را در این سفر همراهی کردند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.