پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کلید های میانبر جادویی اندروید را بشناسید + آموزش
در این گزارش همراه باشید تا شما را با ترکیب دکمه هایی آشنا کنیم که می توانید خیلی سریع تر از همیشه با اندرویدتان کار کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اکثر تلفن های هوشمند و تبلت ها ویژگی های نرم افزاری و سخت افزاری خاص خودشان را دارند. اما قریب به اتفاق آن ها دکمه های خاموش و روشن، و کم و زیاد صدا را بر روی بدنه شان دارند. یکسری هایش را همه مان می دانیم؛ مثلا اسکرین شات گرفتن، یا در برخی تلفن ها امکان یادداشت ممو و …
اما یک سری دیگر هم وجود دارند که ممکن است بدانید یا هم ندانید! در این گزارش همراه باشید تا با ترکیب دکمه هایی آشنا شوید که می توانند به شما در برخی کار های دیگر نیز کمک کنند.
کلید های میانبر  جادویی اندروید را بشناسید + آموزش
رد کردن تماس های ناخواسته
اگر در جایی هستید که یا به تماس علاقه ای ندارید و یا نمی توانید به تلفن پاسخ دهید، از طرفی هم نمی خواهید شخص ناراحت شود، می توانید به جای انتظار کشیدن برای اتمام زنگ خوردن، می توانید دکمه کم کردن صدا را فشار داده و صدای آن را موت کنید. (در برخی تلفن ها نیز دکمه پاور این کار را انجام می دهد – گاهی هم باعث رد تماس می شود دقت کنید!)
چاپ کردن لایو صفحه نمایش
این را که خب همه می دانیم، اما برای افرادی که ممکن است یا ندانند و یا آن را فراموش کرده باشند، با اسکرین شات گرفتن می توانید از هر عملی که انجام می دهید (مثلا برای آموزش) از صفحه عکس بگیرید و سپس آن را به اشتراک بگذارید؛ بدین منظور می توانید با فشردن همزمان دکمه پاور و کاهش دهنده صدا، از صفحه نمایش عکس بگیرید. این عمل، تصاویر شما را در گالری با نام Screenshot ذخیره می کند.نکته: اگر این کار را با تاخیر (پس و پیش) انجام دهید ممکن است صفحه نمایش خاموش شده و یا صدا کم شود.
خارج کردن از حالت فریز
وقتی یک خرده استفاده از گوشیتان بالا می رود یا نه حتی سر چیز های ساده تلفن همراه تان هنگ می کند. به این حالت اصطلاحا Freeze گفته می شود. برای این یابد عملیات باتری درآوردن را انجام دهید یا اگر باتری داخلی دارید از فشردن همزمان دکمه پاور و افزایش صدا استفاده کنید تا تلفن تان خاموش شود. پس از سیاه شدن صفحه، می توانید مجددا آن را روشن نمایید.
این ها دستورالعمل هایی بود که بر روی تمامی تلفن ها قابل اجراست. اما وابسته به سازنده و مدل آن، ممکن است امکانات بیشتری نیز بر روی آن وجود داشته باشد. برای مثال، تلفن Samsung Galaxy S6 شما باید دکمه پاور و هوم را با هم فشار دهید تا اسکرین شات انجام شود. برای اطلاع از هر یک از این تفاوت ها می توانید از دفترچه راهنمای تلفن و یا اینترنت استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.