پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کویت «ادعای اتمی» روزنامه سعودی علیه ایران را رد کرد
یک مقام کویتی ادعای اخیر یک روزنامه سعودی درباره مفقود شدن مقادیر مواد پرتوزا در ایران را رد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

هفته گذشته روزنامه سعودی «الشرق الاوسط» چاپ لندن، در گزارشی که صحت آن روشن نیست، مدعی شد که مقادیری موادپرتوزا (ایزوتوپ رادیواکتیو) در ایران سرقت و مفقود شده است.

این روزنامه مدعی شد که آژانش بین‌المللی انرژی اتمی در این خصوص به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هشدار داده است؛ ادعایی که در همین حد باقی ماند.

حالا یک هفته پس از این ادعا، روزنامه «القبس» کویت به نقل از «خالد الجارالله» معاون وزیر امور خارجه این کشور، این ادعا را رد کرد.

القبس نوشت: جارالله در خصوص خبری که یکی از رسانه‌های عربی درباره هشدار سازمان انرژی اتمی درباره نشت موادپرتوزا از نیروگاه اتمی بوشهر منتشر کرد، گفت که کویت (اصلا) چنین چیزی در این خصوص دریافت نکرده است.

جارالله البته در ادامه مقوله تکراری همیشگی کشورهای عربی را تکرار کرد و گفت که «ما همیشه بابت نشت موادپرتوزا از نیروگاه بوشهر نگرانیم» و ابراز امیدواری کرد که مسئولان ایرانی کاملا بر تأسیسات مسلط باشند و فناوری به‌کارگرفته‌شده پیشرفته باشد تا اجازه هیچ‌گونه نشتی را ندهد.

روزنامه سعودی الشرق الاوسط در ادامه فضاسازی علیه ایران گفته بود که کشورهای عربی و آژانس از مسئله به وجود آمده نگرانند و حتی در ادامه این خبرسازی برخی رسانه‌های نزدیک به عربستان مدعی شدند که نگرانند مواد اتمی به دست حوثی‌ها در یمن برسد.

هیچ مقام رسمی در هیچ کشوری (جز کویت) به این خبر روزنامه سعودی و فضاسازی بعد از آن واکنشی نشان نداده است هر چند که برخی رسانه‌های اسرائیلی این خبر را بازتاب دادند.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.