پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

۳۴ قربانی حادثه برخورد قطارهای مسافری احراز هویت کامل شده‌اند/ ۷ نمونه در حال آزمایشات است/ نیازی به مراجعه اولیای دم و مصدومان به سمنان نیست
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان گفت: 34 قربانی حادثه برخورد قطارهای مسافری احراز هویت کامل شده‌اند و هفت نمونه در حال آزمایش است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

حیدر آسیابی گفت: ۴۱ نفر قربانی حادثه برخورد قطارهای مسافری در محور تهران ـ مشهد توسط پزشکی قانونی تهران پذیرش شده است که از این تعداد، ۳۴ نفر احراز هویت کامل شده‌اند و تعداد هفت نمونه در حال انجام آزمایشات است و هویت آنها به زودی مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: در جهت تسهیل و تسریع در امر رسیدگی به پرونده و رعایت حال اولیای دم و مصدومان توسط دادستانی مرکز استان سمنان به دادسرای عمومی و انقلاب تبریز نیابت اعطا شده که تمام اقدامات مربوط به استماع شکایت و اخذ گواهی پزشکی قانونی توسط دادسرای تبریز صورت گیرد و نیازی به مراجعه اولیای دم و مصدومان به سمنان وجود نداشته باشد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان اضافه کرد: از تعداد ۱۰۳ نفر مصدوم، تنها یک نفر در حال حاضر در بیمارستان کوثر سمنان بستری بوده که به خاطر شکستگی در وضع فعلی امکان ترخیص نداشته؛ اما حال عمومی وی خوب است.

آسیابی ادامه داد: تمام مصدومان دیگر پس از مداوا از بیمارستان‌های ولایت و کوثر در دامغان و سمنان مرخص شده و ترتیب انتقال مصدومان و همراهان ایشان با هماهنگی مدیرکل بحران استانداری سمنان به تبریز فراهم شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اعطای نیابت تکمیلی که به دادسرای جنایی تهران صادر شده، پیکر جان‌باختگان برای تدفین به تبریز منتقل شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان افزود: طی روز گذشته به اتفاق تیم بررسی صحنه جرم مجدداً از محل حادثه بازدید کردیم و بر روند پاک‌سازی کامل محل وقوع حادثه نظارت لازم به عمل آمد و از ناحیه بازپرس پرونده دستورات لازم جهت تکمیل تحقیقات صادر شد.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.