پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامي استان مازندران خبر داد;
کاهش ۱۵ درصدی تلفات حوادث رانندگی در مازندران/ امداد رسانی پلیس به رانندگان و مساقران گرفتار در برف
فرمانده انتظامي مازندران از کاهش 15 درصدي کشته هاي حوادث رانندگي طي يک ماه گذشته در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سید محمود میر فیضی با اعلام این خبر، افزود: برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای و شهری و نیز تردد ایمن باید بستری مهیا باشد تا خدمات مناسبی به مردم ارائه شود و در این راستا دستگاه‌های اجرایی باید با پلیس همکاری لازم را داشته باشند.

فرمانده انتظامی مازندران، از کاهش ۱۷ درصدی تصادفات منجر به فوت در سطح استان خبر داد و گفت: در آبان ماه سال جاری، آمار کشته شدگان حوادث رانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز ۱۵ درصد کاهش داشته است.

وی بر مشارکت و قانون‌ مداری مردم با پلیس در کاهش حوادث تأکید کرد و افزود: پلیس به دنبال این است تا با مشارکت مردم و همه دستگاه‌ های اجرایی سفری ایمن را برای شهروندان و رانندگان در جاده ها ایجاد کند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، با اشاره به اینکه برای کاهش حوادث رانندگی، آموزش همگانی باید در جامعه نهادینه شود، تصریح کرد: برای پیشگیری از حوادث، آموزش در اولویت برنامه ‌ها قرار دارد که در این بخش نیازمند همکاری آحاد جامعه به ویژه همیاران پلیس، پلیس یاران جوان، فرهنگیان، راهوران محله و … هستیم.

میرفیضی با اشاره به ارتقاء سطح دانش و فرهنگ ترافیک در جامعه، از رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از سوی رانندگان وسایل نقلیه و شهروندان در معابر عمومی و محور های مواصلاتی استان خبر داد.

سردار میرفیضی به بارش سنگین برف در محورهای مواصلاتی استان در هفته گذشته و امداد رسانی پلیس راه به رانندگان و مسافران گرفتار در برف اشاره کرد و افزود: ماموران پرتلاش و جان برکف پلیس راه طی چند روز گذشته و بحران برف و یخبندان، با تمام وجود به خدمات رسانی و امداد رسانی به مردم پرداختند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، به شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه هشدار داد: با توجه به آغاز فصل سرما و احتمال بارش برف و لغزندگی جاده ها، رانندگان وسایل نقلیه، خودروهای خود را به لوازم و تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ مجهز کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.