پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

عملیات بزرگ تروریست‌ها در جنوب سوریه ناکام ماند
چند گروهک تروریستی با هدف اشغال مراکز ارتش سوریه در قنیطره، رفع محاصره ریف دمشق و کمک به تروریست‌ها در نبرد حلب عملیات «حمراء الجنوب» را آغاز کردند اما ارتش و مقاومت آن را در نطفه خفه کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

گروه‌های تروریستی حاضر در ریف جنوبی «قنیطره» واقع در جنوب سوریه شنبه (روز گذشته) عملیات جدیدی به نام «حمراء الجنوب» را آغاز کردند.

وبگاه خبری «آرا» که وابسته به معارضان است اعلام کرد که هدف این جنگ اشغال چند مرکز نظامی ارتش سوریه در منطقه قنیطره، برداشتن محاصره ریف غربی دمشق و کمک به تروریستها در نبرد حلب است.

روزنامه «الوطن» سوریه اما امروز یکشنه گزارش داد که ارتش سوریه موفق شده عملیات تروریستها را خنثی کند.

الوطن در توضیح جزئیات این عملیات می‌نویسد، در این حمله که از ساعات آغازین بامداد به ارتفاع «النقار غربی» صورت گرفت، علاوه بر «احرار الشام» چندین گروه تروریستی دیگر حضور داشتند و ارتش به همراه نیروهای دفاع مردمی موفق شد در برابر حملات تروریستها مقاومت کند.

تروریستها که از این محور نتوانستند کاری از پیش ببرند، این بار حملات خود را از «السریه الرابعه وکروم الکشه» آغاز کردند که نیروهای مقاومت باز هم این حملات را دفع کردند.
تروریستها قصد داشتند با اشغال مجدد ارتفاع النقار الغربیه و السریه الرابعه و «الکتیبه الثالثه» راه را برای هم‌کیشان خود میان «جباثا الخشب و بیت جن» باز کنند.

نقشه آرشیوی  

ارتش سوریه چهارشنبه گذشته موفق شد کنترل ارتفاع النقار غربی واقع در شرق روستای «طرنجه» را به دست بگیرد.

اهمیت آزادسازی این منطقه این است که ارتش سوریه دیگر می‌تواند موضع کروم الکشبه تا غرب این ارتفاع را زیر آتش خود داشته باشد و امنیت راه «مزارع الأمل – حضر» نیز تأمین شد (جزئیات بیشتر).

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.