پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

معاون هواشناسی مازندران مطرح کرد;
امشب برودت هوا در مازندران افزایش می‌یابد/کم‌ترین دما را صبح جمعه در مازندران شاهد هستیم
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امشب با توجه به کاهش ابرناکی آسمان مازندران برودت و سرمای هوا افزوده شده و انتظار داریم از شنبه تا سه‌شنبه شاهد روند افزایشی دمای هوای استان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

احمد اسدی معاون هواشناسی مازندران اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد بارش برف و کاهش دما در سطح مازندران بودیم.

وی ادامه داد: بیشترین بارش برف طی ۲۴ ساعت گذشته از کجور ۵۷، آلاشت ۲۶، نوشهر ۲۱، آمل ۶، کیاسر و بابلسر ۵، پل‌سفید ۴، بندر امیرآباد ۳ و ساری یک سانتی‌متر بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: بیشترین میزان بارندگی نیز از نوشهر ۷۳ میلی‌متر گزارش شده است.

اسدی با اشاره به اینکه بیشینه دمای روز گذشته مربوط به رامسر ۴ درجه بالای صفر بود، اضافه کرد: کمینه دمای صبح امروز از بلده ۱۴، آلاشت ۱۳ و کجور ۱۱ درجه زیر صفر گزارش شده است.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته دمای تمامی ایستگاه‌ها به جزء رامسر و نوشهر به زیر صفر رسید، افزود: دمای هوای ساری به چهار و کیاسر به ۹ درجه سانتی‌گراد زیر صفر رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه شاهد بارش متناوب و پراکنده برف در سطح استان هستیم، اضافه کرد: امروز از میزان ابرناکی و بارش‌ها کاسته شده و از فردا جو پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود.

اسدی ادامه داد: امشب با توجه به کاهش ابرناکی آسمان مازندران برودت و سرمای هوا افزوده شده و انتظار داریم از شنبه تا سه‌شنبه شاهد روند افزایشی دمای هوای استان باشیم.

وی با بیان اینکه کم‌ترین دما را صبح جمعه در مازندران شاهد هستیم، یادآور شد: در تمامی ایستگاه‌های استان برف اتفاق افتاده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران بیان کرد: با توجه به سرمای هوا لازم است باغ‌داران استان برای جلوگیری از بروز خسارت تمهیدات لازم را بیندیشند.

اسدی ادامه داد: همچنین با توجه به بارش برف سطح جاده‌های کوهستانی مازندران یخ‌زده است که توصیه ما به رانندگان این است خودروهای آنان به امکانات زمستانه مجهز باشد.

وی تصریح کرد: مجموع بارش باران از این سامانه از صبح روز گذشته از نوشهر ۲۸۰، رامسر ۱۱۹، آمل ۱۱۶، بابلسر ۱۰۴، آلاشت ۹۷، قائم‌شهر ۶۶، پل‌سفید ۶۰ و ساری ۵۱ میلی‌متر گزارش شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: همچنین بیشترین ارتفاع برف از روز گذشته مربوط به آلاشت ۱۵۲، کجور ۸۹، پل‌سفید ۳۹، کیاسر ۲۹، آمل ۲۴، نوشهر ۲۱، بلده ۱۳ و رامسر ۸ سانتی‌متر بوده است.

وی در پایان گفت: دریای مازندران به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.