پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آگاهی مردم از «دیابت» به عمل تبدیل نشده است/ «سلامتی» گنجی است که باید حفظش کرد
علیرغم افزایش اطلاعات مردم در مورد دیابت، هنوز این آگاهی به عمل تبدیل نشده؛ چرا که سلامتی برای اغلب مردم ارش ندارد و زمانی به ارزش این گنج پی می برند که آن را از دست داده باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر اسدالله رجب ، رییس انجمن دیابت، در گفتگو با برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت با بیان این مطلب افزود: رسانه‌های گروهی سهم قابل توجهی در آشنایی مردم با بیماری دیابت طی سال های اخیر داشته اند.
وی افزود: طی بررسی انجام شده در سال ۷۱، از ۱۷۶ مجله و روزنامه ادواری تنها ۶ خبر و مقاله در مورد دیابت منتشر شده بود؛ در حالی که امروزه اطلاعات بسیاری در مورد این بیماری و نشانه های ابتلا به آن در فضای مجازی و رسانه ها منتشر می شود.
رجب تصریح کرد: دلیل شیوع قابل توجه ابتلا به دیابت طی سال های اخیر، در واقع آگاهی مردم از نشانه های آن و پیگیری ها و مراجعه به پزشک برای درمان است.
وی گفت: در ۳۰ سال گذشته قریب ۶۰۰ هزار نفر به دیابت مبتلا بودند که برآورد می شود امروزه بیش از ۸ میلوین نفر دیابت دارند که علیرغم حجم بالای اطلاعات منتشر شده در رسانه های گروهی، بیش از ۵۰ درصد آنها از بیماری خود اطلاعی ندارند.
رییس انجمن دیابت متذکر شد: علیرغم افزایش اطلاعات مردم در مورد دیابت، هنوز این آگاهی به عمل تبدیل نشده؛ چرا که سلامتی برای اغلب مردم ارزش ندارد و زمانی به ارزش این گنج پی می برند که آن را از دست داده باشند.
رجب همچنین خاطرنشان کرد: علیرغم پیشرفت های حاصل شده در علم پزشکی، در بسیاری از موارد برای درمان ناتوان است؛ چرا که بسیاری از بیماری ها غیرواگیر است و سال ها بدون علامتی در بدن فرد وجود دارد.
رییس انجمن دیابت در پایان اظهارداشت: بنابراین لازم است افراد توجه بیشتری برای انجام چکاپ های سالانه داشته باشند و عادات تغذیه ای  نادرست در زندگی را اصلاح کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.