پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

فرمانده انتظامي شهرستان ساري خبر داد;
کشف ۲۰ فقره کلاهبرداری و سرقت کارت بانکی در ساری
فرمانده انتظامي شهرستان ساري، از شناسايي و دستگيري کلاهبردار حرفه اي و کشف 20 فقره سرقت کارت عابر بانک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سرهنگ زیدالله کاظمی، با اعلام این خبر، افزود: در پی مراجعه و شکایت برخی شهروندان، مبنی بر کلاهبرداری و سرقت وجه نقد در جلوی دستگاه های خودپرداز عابر بانک، تحقیق و بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات از مالباختگان دریافتند، متهم به کلاهبرداری و سرقت با شناسایی افراد بی سواد و سالخورده که برای دریافت وجه نقد به دستگاه های خودپرداز مراجعه می کردند، به بهانه کمک به آنها، با اخذ رمز کارت اقدام به برداشت غیر مجاز و انتقال وجه به کارت دیگر می کرد و در پایان کارت سوخته جعلی را به مالباخته تحویل می داد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، خاطر نشان کرد:ماموران با دریافت این اطلاعات و مشخصات ظاهری متهم، این فرد کلاهبردار را که از سارقان سابقه دار نیز بوده، شناسایی کردند.

سرهنگ کاظمی، اظهار داشت: با شناسایی متهم،ماموران در اقدامی غافلگیرانه این فرد را حین ارتکاب به جرم در یکی از خیابان های شهر دستگیر کردند و مورد تحقیق و بازجویی قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، گفت: متهم در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس، به بزه انتسابی اقرار کرد و از وی بیش از ۲۰ فقره سرقت و کلاهبرداری به این شیوه کشف شد که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

سرهنگ کاظمی با هشدار به شهروندان به ویژه افراد سالخورده و کم سواد و یا بی سواد، که قادر به کار با خودپرداز نیستند، توصیه کرد: برای دریافت وجه از دستگاه خودپرداز از افراد آشنا و معتمد استفاده کنند و از در اختیار قرار دادن رمز کارت خود به افراد غیر ،جداً خودداری کنند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.