پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بارش برف در مازندران / تردد خودروها با زنجیر چرخ در محورهای کوهستانی
برابر اعلام هواشناسي، به‌ دنبال تداوم توده هواي سرد و بارشي، بارش برف و باران تا صبح پنج ‌شنبه هفته جاري چهارم آذرماه در سطح مازندران ادامه دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

با ورود سامانه سرد و بارشی از روز جمعه هفته گذشته به استان مازندران، در اولین روز از ماه آذر، نخستین برف پاییزی، ارتفاعات استان مازندران را فرا گفت.

براساس این گزارش، از روز گذشته بارش برف در مازندران تشدید شد و طی این مدت بیشترین بارش برف در مناطق کوهستانی شهرستان های “سوادکوه، نوشهر، ساری، نور، بابل و آمل “گزارش شد.

“اسدی”، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان مازندران در این ارتباط با اشاره به تداوم توده هوای سرد و بارشی، افزود: بارش باران و برف تا صبح پنج‌شنبه هفته جاری در سطح مازندران ادامه دارد.

سردار سید محمود میرفیضی، فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به تدابیر و تمهیدات ویژه ترافیکی پلیس راه در محورهای کوهستانی و برف گیر استان، از اعزام تیم های ویژه پلیس راه به این محورها خبر داد .

وی افزود: با همکاری عوامل راهداری،جمعیت هلال احمر، امداد و نجات جاده ای و اورژانس، طی دو روز گذشته، کار امداد رسانی به خودرو ها و شهروندان گرفتار در برف آغاز شد و پلیس با آمادگی صددرصد، ضمن باز نگه داشتن و کنترل محور در حال خدمت رسانی به مردم است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، با اشاره به بارش سنگین برف در محورهای مواصلاتی استان به رانندگان وسایل نقلیه، توصیه کرد: از سفرهای غیر ضروری تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و در صورت لزوم برای تردد در محورهای کوهستانی خودرو های خود را به لوازم و تجهیزات زمستانی مجهز کنند. 

محمد اسماعیل ابراهیم زاده مدیرعامل شرکت گاز مازندران نیز بر ضرورت صرفه جویی در مصرف سوخت گاز و همچنین رعایت نکات ایمنی برای پیشگیری از حوادث ناشی از گازگرفتگی هشدار داد.

در حال حاضر در شهرهای ساری، بابل، آمل، نکا ، بهشهر و دیگر شهرستان های استان، بارش برف و باران آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مازندران نیز در اطلاعیه ای با اشاره به اعمال محدودیت های ترافیکی از ظهر فردا چهارشنبه سوم آذرماه در محور های مواصلاتی استان، به رانندگان هشدار داد: برای تردد در محور های کوهستانی همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.