پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود
رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود و به همین دلیل، برنامه‌های ویژه‌ای برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سه سطح داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

دکتر مجید رضازاده رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی  در گفتگو با برنامه «ره آورد» شبکه رادیویی سلامت اذعان داشت: سلامت اجتماعی اولویت این سازمان است. زمانی که قرار است یک سازمان بار آسیب‌های اجتماعی را به دوش بکشد و از تحمیل هزینه و بار این آسیب‌ها به جامعه جلوگیری نماید، اهمیت ارتقای سلامت اجتماعی دوچندان می‌شود.
رضازاده با تاکید بر این‌که تمایل ما بر تمرکز برنامه‌ریزی‌ها برای ارتقای سلامت اجتماعی است، خاطرنشان کرد: بخش عمده ای از سلامت اجتماعی مردم با سلامت روان تامین می‌شود و به همین دلیل، برنامه‌های ویژه‌ای برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در سه سطح داریم.
آموزش مهارت‌های زندگی و فرزندپروری از جمله برنامه‌های سازمان بهزیستی در راستای ارتقای سلامت اجتماعی است که این مقام مسؤل بدان اشاره و بیان داشت: غربالگری در سطح دوم برنامه‌های پیشگیری ما قرار دارد و برای کودکان ۶-۳ سال غربالگری اضطراب اضافه خواهد شد که با تشخیص به موقع از ایجاد آسیب‌های اجتماعی در سنین بالاتر پیشگیری می‌شود.
رضازاده یادآور شد: با همکاری بخش غیردولتی، ۱۴۰۰ مرکز مشاوره عمومی و ۲۰۰ مرکز مشاوره تخصصی برای اجرای برنامه‌های غربالگری از این سازمان مشخص شده‌اند که با مراجعه به سایت سازمان بهزیستی، آدرس این مراکز قابل مشاهده است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.