پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

“سگ دیوانه”، گزینه اصلی ترامپ برای وزارت دفاع
به گفته منابع آگاه، ژنرال «جیمز متیس» گزینه نهایی ترامپ برای ریاست پنتاگون است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

به نقل از سی ان ان، یک منبع آگاه در تیم انتقال قدرت دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا از ژنرال بازنشسته «جیمز متیس» به عنوان گزینه اصلی هدایت وزارت دفاع آمریکا در دولت آینده یاد کرد.
به گفته این منبع، ترامپ علاقه خاصی به حضور این ژنرال چهار ستاره در دولت خود دارد و در حال حاضر، او در مقایسه با سایر گزینه‌ها از بخت بیشتری برای ریاست بر پنتاگون برخوردار است.
ترامپ شب گذشته در زمین گلف خود در نیوجرسی با متیس دیدار کرد. مشاوران ترامپ پس از این دیدار عنوان کردند رئیس جمهور منتخب آمریکا به شدت تحت تاثیر سوابق کاری متیس قرار گرفته و تقریباً در مورد حضور او در راس وزارت دفاع به جمع‌بندی نهایی رسیده است.
متیس سابقه ۴۴ سال خدمت در ارتش آمریکا را دارد و در جنگ افغانستان و عراق به عنوان فرمانده حضور داشته است. وی یکی از فرماندهان اصلی آمریکا در حمله نظامی به عراق بود و به دلیل عملکردی که در نبرد خونین فلوجه در فروردین ۱۳۸۳ از خود نشان داد، در ارتش آمریکا به «سگ دیوانه» معروف شد.
وی در دولت اوباما ریاست ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا را بر عهده داشت که یکی از وظایف او در این مقام، نظارت بر عملیات‌های نظامی آمریکا در خاورمیانه بود؛ اما رویکرد ضد ایرانی او باعث شد اوباما به دلیل حساسیت‌هایی که در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران وجود داشت، او را از این سمت برکنار کند.
ژنرال متیس در سال ۲۰۰۵ در سخنرانی خود در جمع افسران ارتش در سن‌دیگو گفت “شلیک کردن به برخی انسانها برای او تفریح محسوب می‌شود” و با این اظهارنظر به تیتر اول رسانه‌های آمریکا و جهان تبدیل شد.
اگر متیس به عنوان رئیس جدید پنتاگون انتخاب شود، عالیرتبه‌ترین افسری است که در ارتش آمریکا در نیم قرن گذشته به این مقام دست یافته است.
تکمیلی: ترامپ در توییتر خود تایید کرد که ژنرال بازنشسته «جیمز متیس» جدی‌ترین گزینه برای ریاست پنتاگون است. متیس در آمریکا به “سگ دیوانه” معروف است و ترامپ نیز در توییت خود از همین تعبیر در مورد او استفاده کرد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.