پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

مرفاوی: زمانی استقلال را با ۴۰میلیارد بسته من صبا را با ۴میلیارد/ با عکس پورحیدری نمایش دادند!
سرمربی تیم فوتبال صبای قم گفت: عضو هیات مدیره استقلال گفته من بروم و فیلم بازی را دوباره ببینم، ولی من می‌گویم او که تخصصی فنی ندارد در مورد تخصصش حرف بزند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

اتفاقات بازی استقلال مقابل صبای قم و صعود آبی‌پوشان به مرحله بعد با وجود گذشت دو روز از برگزاری این دیدار هنوز به اتمام نرسیده و فیلم منتشر شده در صفحات مجازی پیرامون توصیه احمد صالحی به سید مهدی رحمتی (که البته واقعی به نظر نمی‌رسد) باعث حرف و حدیث‌های بسیاری شده است. از سویی گفته می‌شود وحید امرائی مخصوصا پنالتی را خراب کرده که این موضوع با واکنش‌های مختلفی روبرو شد و کادر فنی تیم فوتبال صبای قم را وادار به واکنش کرد.

 درخصوص اتفاقات بازی با استقلال و پس از آن صحبت‌هایی را با عبدالصمد مرفاوی سرمربی صبای قم  انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید.

فارس: ظاهرا روز گذشته بازی دوستانه انجام دادید.

روز گذشته بازیکنانی که در ترکیب اصلی مقابل استقلال بازی کرده بودند تمرین ریکاوری کردند و بقیه هم یک بازی دوستانه مقابل تیم ملی دانشجویان را پشت سر گذاشتند. امروز را هم تعطیل کردیم چون اربعین حسینی است و فردا انشاءالله برای بازی با تراکتورسازی تمریناتمان را آغاز می‌کنیم.

*امرایی با قدرت به کارش ادامه بدهد

فارس: بازی با استقلال تمام شده اما ظاهرا وحید امرائی خیلی تحت فشار است.

اولا که وحید چند سال است که شاگرد من است و از مس کرمان تا امروز او را می‌شناسم او یکی از با اخلاق‌ترین و فنی‌ترین شاگردان من بوده و این مباحثی که درمورد او مطرح می‌شود را اصلا قبول ندارم. اصلا به این حرف‌ها فکر نمی‌کنم چون امرایی آنقدر با غیرت است که بعد از بازی در رختکن بازی می‌کرد. کلی او را آرام کردن و وقتی به منزل رفته بود به من پیامک داد که او را به خاطر پنالتی ببخشم و کلی ابراز شرمندگی کرد. من هم می‌فهمم که بازیکن ممکن است اشتباه کندو بزرگت ین بازیکنان دنیا هم پنالتی خراب می‌کنند. اینگونه مسایل برایم پشیزی ارزش ندارد و از امرایی هم می‌خواهم با تمام قدرت به کار ش ادامه دهد.

*این وصله‌ها به صالحی نمی‌چسبد

فارس: درمورد احمد صالحی هم همین مسائل مطرح شده است؟

اصلا در قید و بند این مسائل  می‌شود داور وجدانش را زیر پا بگذارد؟ شاید یک داور در یک صحنه‌ای اشتباها سوت بزند ولی اینکه که به یک گلر خط بزند که به کدام سمت بپرد را اصلا قبول نمی‌کنم. داور وظیفه داشت به دروازه‌بان استقلال قانون را توضیح بدهد و بگوید که بعد از دعا بلافاصله رویش به توپ شود. من به احمد صالحی اطمینان دارم و این وصله‌ها اصلا به او نمی‌چسبد حالا چه فضای مجازی باشد و چه جای دیگر.

*راحت به دیگران تهمت نزنیم

فارس: اما باید پذیرفت در همین فضای مجازی خیلی اتفاقاتی می‌افتد که در حال آسیب رساندن به فوتبال است.

وقتی یک انسان کارش را درست انجام بدهد وجدانش راحت است. من هم قبول دارم نباید از فضای مجازی سوء  استفاده کرد. این برای فرهنگ ایرانی خوب نیست. ما می‌گوییم مسلمان هستیم پس نباید خیلی راحت تهمت بزنیم. داور خانواده دارد و من مربی هم همینطور. درست نیست که خیلی راحت به خانواده یک نفر توهین شود.

*منصوریان به خبرنگار گفت نگران نباش کارتت را می‌گیرم!

فارس: ظاهرا بعد از بازی مصاحبه‌ای کردید و از منصوریان دلخور بودید. متوجه نشدیم چرا باید از منصوریان دلخور باشید. 

وقتی آن خبرنگار در کنفرانس مطبوعاتی با من بحث کرد مدیر روابط عمومی سازمان لیگ ‌آی‌دی کارت او را ضبط کرد. منصوریان در آن لحظه و در حالی که من در کنفرانس بودم به آن خبرنگار گفت نگران نباش خودم کارتت را می‌گیرم. اصلا چرا باید سرمربی استقلال چنین حرفی بزند. کارت خبرنگار ضبط شده و او پایش را از حدش فراتر گذاشته بود. وقتی منصوریان به او می‌گوید نگران نباش کارتت را می‌گیرم و با هم می‌رویم معنی‌اش چیست؟ منصوریان بهتر است کار خودش را انجام بدهد. به نظر شما این مساله شائبه ایجاد نمی‌کند؟حتما دستی توی کار بوده که سرمربی استقلال به آن خبرنگار می‌گوید نگران نباش من کارت تو را می‌گیرم. اگر همه چیز بی‌طرف است پس این حرف سرمربی استقلال چیست؟ این جانب‌داری چه معنی می‌دهد. من از این اظهارنظر تعجب کردم و معتقدم اگر قانون قانون است باید اجرا شود. همینجا هم اعلام می‌کنم سازمان لیگ باید با آن خبرنگار برخورد کند و اگر قرار باشد من بعد او در نشست‌های خبری چه قبل و چه بعد از بازی حضور پیدا کند من در کنفرانس حاضر نخواهم شد و سالن را ترک خواهم کرد چون اعتقاد داریم قانون برای  مربی،‌داور، خبرنگار و … یکسان است. این زد و بندها تا کی باید ادامه داشته باشد؟ منصوریان به من می‌ گوید آقا صمد من شاگرد تو بودم و از این حرف‌ها می‌زند بعد به خبرنگار می‌گوید نگران نباش کارت تو را می‌گیرم. من حرفم را رک می‌زنم از هیچ کس ترس و واهمه‌ای هم ندارم.

*عضو هیات مدیره استقلال در حد تخصصش حرف بزند

فارس: درمورد مباحث فنی اصلا صحبت نکردید و اینکه تیم شما ۱۲۰ دقیقه استقلال را کنترل کرد. 

شما سوال خوبی را مطرح کردید. وقتی تیمی ۱۲۰ دقیقه استقلال را در خانه‌اش کنترل می‌کند حتما برنامه داشته است. امروز شنیدم یک عضو هیات مدیره استقلال عنوان کرده مرفاوی دوباره فیلم بازی را تماشا کند و من چون باختم ناراحتم. سوال من از آن عضو هیات مدیره استقلال این است اگر تیمش یک سر و گردن بالاتر بوده پس چرا ۱۲۰ دقیقه گل نزده است؟ پس چرا در طول این ۱۲۰ دقیقه استقلال فقط دو موقعیت جدی داشت؟ عضو هیات مدیره استقلال به اندازه تخصص خودش صحبت کند. من اگر یک مربی این حرف را می‌زد جوابی نمی‌دادم اما حالا که یک عضو هیات مدیره چه رئیسش باشد و چه مدیرعامل جوابش را می‌دهم. آن عضو هیات مدیره استقلال هم بداند از دقیقه یک تا ۱۲۰بازی را کاملا در ذهن دارم و نیازی نیست که دوباره فیلم را تماشا کنم. تخصص من فوتبال است و آنهایی باید فیلم را تماشا کنند که مربی نیستند، نه من.

*عضو هیات مدیره استقلال تیمش را با ۴۰ میلیارد بست من با ۴ میلیارد

فارس: ظاهرا  این حرف را زمانی زده است…

هر که می‌خواهد زده باشد.آن آقا گفته مرفاوی چون باخته این حرف‌ها را می‌زند. اما من این جواب را می‌دهم تیم شما با ۴۰-۳۰میلیارد بسته شده و تیم من با ۴ میلیارد. من به هنگام تعویض جوانی را به زمین می‌فرستادم که شاید در ورزشگاه آزادی بازی نکرده بود اما استقلال هافبک تیم ملی را به زمین فرستاد و مدافع تیم ملی ارمنستان را، پس لطفا آقایان بدانند من هر جایی لازم باشد از خودم دفاع می‌کنم. چشم‌داشتی هم به استقلال ندارم که از کسی بترسم. حرفم را می‌زنم و هراسی ندارم. من اگر پیشکسوت استقلال نباشم هوادار این تیم هستم. شاید در بازی‌های قبل طرفدار استقلال بودم اما وقتی بازی با تیم من انجام می‌شود قاعدتا باید شرعا و عرفاً به فکر حمایت از تیمم باشم چون نسبت به آن تعهد دارم. حقیقت تلخ است و برای خیلی از دوستان تلخ‌تر. اتفاقا درمورد فحاشی‌ها نیز حرف دارم.

*بعضی‌ کارها نمایش است،با عکس پورحیدری نمایش دادند

فارس: بفرمایید.

ما فرزند اسطوره ادب و اخلاق را به ورزشگاه آورده‌ایم و این همه فحاشی در ورزشگاه به دروازه‌بان تیم من شد. آیا به نظر شما این کار اخلاقی است. خیلی جالب است زمانی که من و کادر فنی می‌خواستیم به بالا بیاییم به ما اجازه ندادند و گفتند از زیر تونل باید به سمت نیمکت بروید. اما آقایان برای تیم حریف مشکلی نداشتند و چون دوستان می‌خواستند با عکس مرحوم پورحیدری مقابل تماشاگران بروند ایرادی نگرفتند. آیا اینها تبعیض نیست. من از مسئولان برگزاری بازی گله دارم که چرا چنین اتفاقی افتاد. بعضی کارها از نظر من نمایش است و انجام نشود بهتر است. بعد می‌گویند ما سوء استفاه می‌‌کنیم و من هم دیروز در مصاحبه‌ای گفتم بهتر است از اسم پورحیدری سوء استفاده نشود. پورحیدری مربی من بوده و من هم دوست ندارم از اسمش سوء استفاده شود. من از این مسائل ناراحت هستم و ناراحتی‌ام را می‌گویم. البته یک آرزو هم دارم.

*آرزو می کنم استقلال قهرمان شود

فارس: چه آرزویی؟

خواهش می‌کنم این را از قول من بنویسید حالا که بازی ما با استقلال تمام شده امیدوارم استقلال قهرمان جام حذفی شود. برایم هم فرقی نمی‌کند چه شخصی مربی‌اش است. این حرف را از ته دلم گفتم و دوست دارم استقلال قهرمان شود. حالا هم بازی برای ما تمام شده و باید به فکر بازی با تراکتورسازی تبریز باشیم. از نظر من تراکتورسازی یکی از بهترین تیم‌های این دوره است و تماشاگران بسیار پرشوری دارد و کار سختی مقابل این تیم داریم. امیدوارم که یک بازی بسیار خوبی انجام دهیم.

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.