پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

آیت الله سید احمد خاتمی:پیاده روی اربعین در تاریخ بشریت بی نظیر است/شیطنت های دشمن از شکوه و تاثیر راهپیمایی اربعین نمی کاهد
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری گفت: دشمن هم در این عرصه شیطنت می کند اما به فضل خدا شیطنت های آن ها به جایی نخواهد رسید و این راهپیمایی باشکوه تاثیر مثبتش را در عرصه گرایش به اسلام نشان خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

آیت الله سید احمد خاتمی،نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری ضمن عرض تسلیت به مناسبت اربعین سید الشهدا(ع) در رابطه با واقعه اربعین عنوان کرد: در روایتی از امام حسن عسکری(ع) پنج علامت برای شیعه بیان شده است که یک علامت آن زیارت اربعین است.

وی افزود: زیارت اربعین تجدید عهد با سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) است، این زیارت که امروز در راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیونی به نمایش در آمده است یعنی اینکه ما در خط سیدالشهدا(ع)  هستیم و از این خط عبور نخواهیم کرد و ثابت قدم و استوار در این مسیر هستیم و پیاده طی کردن مسیر ۸۰ کیلومتری از نجف تا کربلا با این حجم جمعیت در تاریخ بشریت بی نظیر است.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آنچه در این عرصه مایه تاسف است شیطنت رسانه های دشمن است که تلاش می کنند از عظمت این جمعیت وفادار بکاهند و این حرکت مقدس را تحریف کنند.

آیت الله خاتمی ابراز کرد:شیعیان و  برخی از برادران اهل سنت و نیز اقلیت های مذهبی در این پیاده روی باهم همراه هستند و کربلا را خدمتگذار کعبه می دانند و براین باورند که اگر نهضت سیدالشهدا نبود نامی از کعبه باقی نمی ماند به دلیل اینکه یزید کعبه را ویران کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطر نشان کرد: دشمن هم در این عرصه شیطنت می کند اما به فضل خدا شیطنت های آن ها به جایی نخواهد رسید و این راهپیمایی باشکوه تاثیر مثبتش را در عرصه گرایش به اسلام نشان خواهد داد.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.