پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

وضعیت آب و هوای مهران و شلمچه چگونه است ؟ + جدول
بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با نفوذ توده هوای سرد بر روی كشور ، تا روزهای پایانی هفته كاهش شدید دما در غالب مناطق كشور رخ خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با نفوذ توده هوای سرد بر روی کشور ، تا روزهای پایانی هفته کاهش شدید دما در غالب مناطق کشور به ویژه نیمه شمالی رخ خواهد داد.

در سه روز آینده بارش برف و باران و وزش باد در استانهای ساحلی خزر، اردبیل ، دامنه های جنوبی البرز و به صورت پراکنده در شمال شرق پیش بینی می شود.

شدت بارش در روز شنبه در گیلان و غرب مازندران و روز یکشنبه در گیلان و مازندران خواهد بود از این رو آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها در این استانها پیش بینی می شود.

همچنین با توجه به بارش برف، مه آلودگی و لغزندگی جاده های کوهستانی در دامنه های شمالی و جنوبی البرز پیش بینی می شود. دریای خزر نیز در سه روز آینده مواج است.

 

کاهش شدید دما در اکثر نقاط کشور

به گزارش کبری رفیعی  کارشناس هواشناسی در تشریح وضعیت آب وهوای امروز گفت:با توجه به نفوذ هوای سرد به داخل کشور تا پایان هفته کاهش شدید دما در اغلب مناطق کشور به ویژه در نواحی شمالی کشور رخ خواهد داد، همچنین بارش برف و باران همراه با وزش باد در استان های ساحلی خزر ، اردبیل ، ارتفاعات البرز و شمال شرق کشور را شاهد خواهیم بود.

وی در ادامه افزود : شدت بارش ها امروز در گیلان و غرب مازندران  سبب آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح رودخانه ها در این مناطق می شود، همچنین  در دامنه های کوهستانی جنوبی و شمالی البرز مه غلیظ پیش بینی می شود .

رفیعی اظهار داشت : طی سه روز آینده دریای خزر مواج و متلاطم خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی در پایان دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات ۱۶ درجه سانتی گراد اعلام کرد.

جدول آب و هوای استان های کشور

 

وضعیت آب و هوا در اربعین :

استان ها پیش بینی وضعیت آب و هوای امروز بیشینه دما امروز کمینه دما

امروز

پیش بینی وضعیت آب و هوای فردا بیشینه دما

فردا

کمینه دما

فردا

شلمچه ابری همراه با غبار صبحگاهی ۲۷ ۱۷ کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد ۲۷ ۱۷
مهران کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد ۲۳ ۱۳ نیمه ابری گاهی وزش باد ۲۲ ۱۲

 

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.