پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

حفظ انقلاب اسلامی، دشوارتر از انقلاب/ این کشتی تنها با ناخدای خدامحور حفظ می‌شود/ ولایت‌پذیری، برنده‌ترین سلاح امت اسلامی
رهبر و علمدار بصیر انقلاب در چند سال اخیر بر دو مولفه بسیار مهم و تأثیرگذار و حساس تذکر دادند، اول حفظ روحیه انقلابی و ثانیا تحث تأثیر جریان نفوذ و نفوذپذیران قرار نگیرید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

امام خمینی(ره) نقش ممتاز مردم ایران را در ایجاد حکومت اسلامی تبیین کردند و فرمودند، من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر، بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله‌(ص) و بهتر از مردم کوفه و عراق در عهد امیرالمومنین(ع) و حسین بن علی(ع) هستند.

چرا امام این جمله پر مغز را فرمودند، جوابش پرواضح است. رهبر و علمدار بصیر انقلاب در چند سال اخیر بر ۲ مولفه بسیار مهم و تأثیرگذار و حساس تذکر دادند، اول حفظ روحیه انقلابی و ثانیاً تحث تأثیر جریان نفوذ و نفوذپذیران قرار نگیرید.

هوشیاری، رمز حفظ پیروزی
خطر نفوذ و اثر آن در دوام روحیه انقلابی بسیار تأثیرگذار است و تاریخ اسلام غالباً از جریان‌های نفوذ ضربه‌های جبران‌ناپذیری را متحمل شد.

اگر مردم کوفه خطر نفوذ عبیدالله بن زیاد را خوب درک می‌کردند و روحیه انقلابی که همان حفظ ولایت‌مداری و منتظر ولی خدا بودن را از دست نمی‌دادند و مسلم سفیر امام را در کوفه غریب و تنها نمی‌گذاشتند، عاشورا پدید نمی‌آمد.

اگر امام روح‌الله به امت خودش می‌نازد به خاطر آن بود که وقتی امام گفتمان و چراغ انقلاب اسلامی را از سال ۴۲ روشن کرد، امت امام بعد از ۱۵ سال خود و کشور را برای ورود امام آماده کردند، اما مردم کوفه به استقبال دشمن حسین(ع) آمدند و این در حالی است که بیش از ۱۸ هزار نامه برای سیدالشهدا فرستاده بودند!

ولایت‌پذیری، نشانه هوشمندی ملت ایران
مردم انقلابی ایران عزیز دیو و حاکم ظالم این کشور را قبل از ورود امام به کشور، از ایران بیرون و منتظر امام شدند و تشکیل حکومت اسلامی دادند این یعنی همان حفظ روحیه انقلابی و تأثیرناپذیری از نفوذ دشمن و اگر مردم کوفه همین کار را انجام می‌دادند اصلا عاشورا اتفاق نمی‌افتاد و تاریخ طور دیگی رقم می‌خورد.

وظیفه مردم کوفه بیرون کردن حاکم ظالم بود اما تحت تأثیر جریان نفوذ و وعده‌های مادی، در مقابل اهل بیت(ع) قرار گرفتند و به دشمن امام دست بیعت و روحیه انقلابی خودشان را از دست دادند. نتیجه این حرکت مردم کوفه در دهم محرم سال ۶۱ هجری زمانی مشخص شد که سر عزیز دل زهرا بالای نیزه رفت.

وظیفه امت عاشورایی در عصر غیبت بسیار مهم است. برای ظهور فرج باید کار نکرده مردم کوفه را ما انجام دهیم یعنی اگر منتظران کوفه حاکم ظالم را از کوفه خارج می‌کردند و آماده پذیرایی سیدالشهداء بودند، تاریخ تغییر می‌کرد.

مقدمه ظهور چیست؟
وظیفه امروز منتظران امام زمان، مهیا کردن شهر مکه برای ظهور است و تا مکه توسط فرزندان خمینی فتح نشود امام زمان ظهور نمی‌کند.

علت اینکه مردمان کوفه نتوانستند حاکم ظالم را از شهر خارج کنند اولا اینکه تحت تأثیر نفوذ دشمن قرار گرفتند و ثانیا از روحیه انقلابی خود دست کشیدند و البته همین ۲ مولفه مورد تأکید رهبری انقلاب است که نکند حادثه کوفه تکرار شود.

آنچه در روایات آمده است ظهور حضرت مهدی(عج) در مکه و در کنار کعبه رخ می‌دهد و آیا امروز مکه آماده پذیرش امام زمان است؟! یا اینکه مکه تحت تصرف خبیث‌ترین و ظالم‌ترین حاکمانی است که به خون شیعه تشنه هستند…

امت عاشورایی منتظر امام زمان(عج) باید به فتح مکه و آزادی آن فکر کند و تا این امر محقق نشود امام زمان(عج) ظهور نمی‌کند و خدای منان این ودیعه الهی را در پس پرده غیبت نگه می‌دارد تا ما شرایط ظهور را فراهم کنیم و وظیفه امروز ما این است.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.