پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

کشف ۱۱ میلیارد و ۷۴۹ میلیون ریال کالای قاچاق در مازندران
فرمانده انتظامي استان از کشفيات11 ميلياردو 749 ميليون و 950 هزار ريالي کالاي قاچاق در دهمين مرحله از طرح سراسري مبارزه با قاچاق در استان خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سردار سید محمود میرفیضی افزود: در اجرای طرح تشدید و مقابله با قاچاق کالا و ارز به ویژه کالاهای ممنوعه، دهمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا در استان مازندران به مرحله اجرا در آمد .

فرمانده انتظامی استان مازندران ، هرف از اجرای این طرح را تحقق مصادیق اصلی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال اقتصاد مقاومتی و عمل به فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد قاطعانه با باندها و شبکه های عمده قاچاق کالا وارز و ناامن ساختن بستر ارتکاب جرم برشمرد .

سردار میر فیضی خاطر نشان کرد :به همین منظور ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان و شهرستان های تابعه با انجام بازرسی های مقطعی و شناسایی باندها و شبکه های قاچاق کالا ، اقدامات عملیاتی را برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان و کشف کالاهای قاچاق در سطح استان آغاز کردند .

وی در ادامه اظهار داشت: در اجرای این طرح ، ۲۰ هزارو ۷۵۰ کیلو برنج خارجی ،بیش از ۱۰تن چوب و فرآورده های جنگلی ، ۳۴ هزارو ۱۹۰ عدد لوازم آرایشی و بهداشتی ،۲۸ هزارو ۳۲۰ نخ سیگار خارجی ، ۱۴۸۴ ثوب البسه ،۲۵۲ قلم لوازم و قطعات خارجی و ۳۶۲۹ قلم داروی قاچاق از قاچاقچیان کشف شد .

میرفیضی ، کشف ۶ میلیون پازل هوشمند خارجی ، ۱۲۶۵عدد اقلام ضد فرهنگی ،۵۹۰ عدد لوازم جانبی گوشی همراه ، انواع لوازم تزئینی،  چهار کیلو و۴۰۰ گرم مواد مخدر و همچنین توقیف ۹ دستگاه خودرو و هشت دستگاه موتورسیکلت حامل کالای قاچاق را از دیگر موفقیت های ماموران در اجرای این طرح برشمرد .

فرمانده انتظامی مازندران ارزش کالاهای کشف شده را ۱۱ میلیارد و ۷۴۹ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال عنوان کرد و اظهار داشت : در این رابطه ۴۹ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند .

سردار میر فیضی در خاتمه با اشاره به این که ، هدف قاچاقچیان کالا تخریب ریشه های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی جامعه است و خرید و مصرف کالای قاچاق باعث اختلال در عرضه تولیدات داخلی و تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری در کشور و ایجاد بازار فروش برای کالاهای کشورهای خارجی است، از مردم خواست ، برای حفظ سلامت جامعه و خانواده های خود از خرید کالاهای قاچاق که معمولا از مواد غیر بهداشتی و بی کیفیت تهیه می شوند خودداری کنند .

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.