پایگاه تحلیلی خبری مازندرانه

لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا/ ۲۰۵ میلیارد تومان+تصاویر
گرانترین خودروی جهان به قیمت 57 میلیون دلار به حراج گذاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی مازندرانه /  

سه اتومبیل “فراری  ۲۵۰ جی تی او (GTO 250 Ferrari)” با  بیش از ۵۵ میلیون دلار عنوان گران قیمت ترین خودروها در جهان را به نام خود ثبت کردند. جی تی او از بهترین خودروهای ساخته‌ شرکت فراری است .اتومبیل های این برند از همان ابتدای تاسیس بخش مهمی از دنیای مسابقات سرعت بوده اند. فراری در همه‌ مسابقات از فرمول یک گرفته تا جی تی پای ثابت بوده و نام و نشان اسبی که روی دوپا بلند شده در همه جای دنیا شناخته شده است.
لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا+عکس
در سال ۲۰۱۴  اتومبیل فراری ۲۵۰ GTO رکورد جهانی بیشترین قیمت را در یک حراج به ارزش ۳۸٫۱ میلیون دلار از آن خود کرد البته شایعاتی مبنی بر فروشی بالاتر از این رقم در حراج خصوصی نیز وجود دارد. در حال حاضر سه دستگاه خودرو از ۳۹ مدل موجود در اختیار دو کلکسیونر فرانسوی و نیویورکی و یک کارخانه فروش اتومبیل است که دو کلکسیونر قیمت ۵۷ و کارخانه ۵۵٫۸ میلیون دلار را برای فروش این خودرو اعلام کرده اند.
لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا+عکس
هر بار که ۱۰۰ خودرو محبوب و برتر دنیا  به حراج گذاشته شدند، این فراری با بالاترین قیمت نسبت به سایر اتومبیل ها ارزش گذاری و به بیشترین قیمت فروخته شده و عنوان گرانترین خودرو دنیا را از آن خود کرده است.
لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا+عکس
 تحقیقات متخصصان این حوزه حاکی از بازار و معاملات پنهان برای فروش وقیمت گذاری فراری ۲۵۰ GTO  است که اغلب قبل از ارزش گذاری برخی  افراد  زمزمه هایی در مرود قیمت آن بر سر زبان ها انداخته و به اصطلاح با حدس و گمانه زنی به بازارگرمی و افزایش قیمت این خورده دامن زنند.
لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا+عکس
سری اول GTO (جی تی او) در سال ۱۹۶۲ و ۱۹۶۳ و “سری دوم” آن در سال ۱۹۶۴ تولید شد. در مجموع ۳۹ مدل از این خودرو در جهان وجود دارد. جی تی(GT)  مخفف گراند توریسمو است یعنی این سری از خودروهای فراری با بازده بالا برای طی کردن مسافت‌های طولانی طراحی شده و به دلیل  فتح مسابقات جهانی سرعت و پیروزی در بسیاری دیگر از رخدادهای ورزشی دارای شهرت فراوان بوده و در دو فصل مسابقات جهانی اتومبیلرانی عنوان برترین را از آن خود کرده است.
لوکس ترین و گران ترین خودرو روز دنیا+عکس
از بین این سه مدل فقط یکی از آن ها ماشین رانندگی با عملکرد درست بوده و صاحب آن ادعا می کند که توان این خودرو بعد از تعمیر و تجهیز حدود ۳۰۰ اسب بخار (۲۲۰ کیلو وات)است به همین دلیل افراد زیادی تلاش کرده اند تا این اتومبیل لوکس و دل‌فریب  را از آن خود کرده واز رانندگی با آن لذت ببرند.
 قبل از قیمت گذاری این سه خودرو، فقط یک فراری ۲۵۰ GTO تا به حال در حراج فروخته شده و دارای رکورد قیمت جهانی ۳۸٫۱ میلیون دلار بوده که ماه آگوست  ۲۰۱۴ به فروش رسیده است.
تنها چند اتومبیل تا کنون به قیمت بیش از ۲۵ میلیون دلار در حراج فروخته شده اند، فراری ۳۳۵ S عنکبوتی اسکاگلیتی با ۳۵٫۷ ، مرسدس بنز نقره ای W196  متعلق به قهرمان اتومبیل رانی جهان به نام فانجیو با ۲۹٫۶ ،  فراری ۲۹۰ با ۲۸، فراری مدل   GTB/4*S NART Spider 1967 275 با ۲۷٫۵ و فراری GTB / C 275  با ۲۶٫۴ میلیون دلار این رکوردها را به نام خود در جهان ثبت کرده اند .
بر اساس گزارش رسانه ها، در ماه فوریه ۲۰۱۲، یک فراری ۱۹۶۴ GTO به ارزش ۳۲ و چند ماه بعد، یک ۱۹۶۲ GTO به قیمت ۳۵ میلیون و سال گذشته یک مدل ۱۹۶۳ آن به قیمت ۵۲ میلیون دلار به فروش رسیده و رکورددار بودند.
صاحبان جی تی او این روزها بیشترافراد و چهره های خاص هستند. طراح مد  رالف لورن، جان شرلی (رییس سابق مایکروسافت)، گرگ ویتن (معمار سابق ارشد نرم افزار در مایکروسافت)، بارون لیدلاو (صدو پنجمین ثروتمند  در انگلستان) و چندی از افراد مشهور و ثروتمند دیگر در زمره علاقه مندان این اتومبیل بوده و بر سر خرید آن ها با هم رقابت دارند.

به اشتراک بگذارید :

دیدگاه

• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.